Wonga

opinie, kontakt, informacje

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Kwota pożyczki

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Wonga logo
Ocena: 3.29
(ilość ocen: 17)
Dokładna nazwa firmy: Wonga.pl sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Żaryna 2B, bud. D, Warszawa
E-mail: kontakt@wonga.com
Telefon kontaktowy: 22 388 88 88
NIP: 113-285-38-69
REGON: 146025969
KRS: 0000412352

Wonga.com to firma o rodowodzie brytyjskim, której początki działania datuje się na 2007 rok. To właśnie tam powstało pierwsze biuro tej instytucji finansowej. Obecnie, poza Londynem, Wonga posiada swoje biura także w Kapsztadzie, Toronto, Dublinie i Warszawie. Do dnia dzisiejszego na całym świecie udzielono już ponad 5 milionów pożyczek za pośrednictwem tej firmy.

Na polskim rynku Wonga zaistniała w 2013 roku i od początku swojej działalności specjalizowała się w użyczaniu tzw. mikropożyczek krótkoterminowych ze stałym terminem spłaty. Nie jest to jednak jej jedyna działalność – Wonga udziela także pożyczek ze spłatą w systemie ratalnym oraz prowadzi szeroko zakrojony program lojalnościowy, dzięki któremu stali i solidni klienci mogą liczyć na bonifikaty.

Jak wygląda pożyczka w Wonga?

System pożyczek w Wonga jest jednym z bardziej rozbudowanych na rynku chwilówek. Zaciągając pożyczkę w tej firmie należy zastanowić się, czy potrzebna jest szybka, ale mała pożyczka, czy też większa i rozłożona na raty:

 • POŻYCZKA CHWILÓWKA. >Szybka pożyczka Wongi to kwota od 50 do 1500 złotych z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 60 dni. Ważne jest to, że przy pierwszej pożyczce prowizja wynosi 10 złotych i jest stała, niezależnie od tego jaką kwotę się pożycza. Przy każdej kolejnej pożyczce krótkoterminowej dostępny limit może wzrosnąć nawet do 2500 zł.
 • POŻYCZKA RATALNA. Do pożyczki ze spłatą w ratach kwalifikują się kwoty z zakresu powyżej 1500 do nawet 20 000 tysięcy złotych. Przy tym, raty można rozłożyć nawet na 5 lat!

Według umowy ramowej na stronie Wonga.pl, pożyczkę może uzyskać osoba, która:

  • jest obywatelem Polski i posiada dokument to potwierdzający
  • na stałe zamieszkuje na jej terenie
  • ukończyła 18 lat
  • nie ma ograniczonej zdolności do czynności prawnych (dotyczy to osób częściowo ubezwłasnowolnionych np. z powodu choroby)
  • posiada zdolność kredytową
  • nie posiada innych pożyczek w Wonga
  • założyła konto na wonga.com i złożyła wniosek kredytowy

</ul?>

Czy Wonga sprawdza BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak. Wonga zawsze sprawdza wiarygodność kredytową w następujących bazach danych: Rejestr Dłużników ERIF, Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Długów, BIG Infomonitor, i Biuro Informacji Kredytowej. Od tego zależy pozytywne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Tak, jak w przypadku większości innych firm, Wonga wymaga jedynie ważnego, polskiego DOWODU OSOBISTEGO. Nie trzeba przedstawiać innych zaświadczeń, jednak należy pamiętać, iż podając nieprawdziwą informację we wniosku (np. zawyżając zarobki), można ponieść odpowiedzialność karną.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w Wonga?

Wnioski o pożyczkę w Wonga można składać wyłącznie przez Internet na stronie www.wonga.com. UWAGA: Nie można tego zrobić telefonicznie!

Udzielenie pożyczki dokonuje się w kilku krokach:

 • WNIOSEK O REJESTRACJĘ. Pierwszym krokiem jest ustalenie wysokości pożyczki, wybranie terminu i sposoby spłaty – można to zrobić na głównej stronie www.wonga.com. Potem wystarczy tylko potwierdzić wybór pożyczki i wypełnić formularz.
 • WERYFIKACJA. Weryfikacja następuje w trakcie wnioskowania i może nastąpić w sposób dwojaki: poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 10 gr lub poprzez wykorzystanie aplikacji „Paszport Przelewy24”.
 • PODPISANIE UMOWY. W Wonga konieczne jest podpisanie umowy, zanim przelane zostaną pieniądze. Można to zrobić tradycyjnie, na papierze, jednak znacznie wydłuży to czas oczekiwania na przelew. Lepszym rozwiązaniem jest podpisanie jej drogą elektroniczną, zaznaczając odpowiednie pole przy wypełnianiu wniosku – wtedy za klienta zrobi to pełnomocnik.
 • DECYZJA I PRZESŁANIE PIENIĘDZY. Wonga zawsze powiadamia swoich klientów o podjętej decyzji, niezależnie od przyznania lub nieprzyznania pożyczki. Pieniądze zostaną przelane niemalże natychmiastowo.

Czy mogę zaciągnąć pożyczkę bez gwaranta?

Tak. Wonga nigdy nie wymaga poręczenia.

Czy muszę zrobić przelew weryfikacyjny w Wonga?

Nie. Wykonanie takiego przelewu na kwotę 10 gr jest możliwe, ale niekonieczne. Jednakże, Wonga zażąda potwierdzenia tożsamości w inny sposób. W związku z tym, oferuje skorzystanie z darmowej aplikacji „PaszportPrzelewy24”. Taką aplikację należy pobrać, zainstalować na swoim komputerze, a potem za jej pośrednictwem zalogować się na stronie swojego banku. Ta opcja nie wymaga już wykonywania żadnych przelewów.

W przypadku wybrania przelewu należy pamiętać o tym, by dokonywać do z tego samego konta, na które ma zostać przelana pożyczka. Ważne jest też to, by konto było osobiste i należało tylko do klienta. Absolutnie niedopuszczalne jest użycie konta osoby trzeciej lub konta firmowego. Wykonany przelew nie jest żadną opłatą, a jedynie potwierdzeniem tożsamości. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, przelane 10 groszy zostanie zwrócone na konto klienta.

Jak szybko otrzymam pieniądze?

Decyzja o pożyczce wydawana jest zazwyczaj w ciągu kilku minut, jeśli wniosek składany jest w godzinach pracy firmy. Wniosek można składać każdego dnia i o każdej porze, nawet w dni świąteczne, jednak wtedy trzeba liczyć się z tym, że taki wniosek zostanie rozpatrzony dopiero następnego dnia roboczego do godziny 9. rano.

Wonga gwarantuje, że pieniądze powinny znaleźć się na koncie klienta w czasie nie dłuższym niż 24 godziny od momentu wydania decyzji o przyznaniu pożyczki. Jeżeli ten czas się wydłuża, należy bezzwłocznie skontaktować się z infolinią firmy, która sprawdzi, co dzieje się z wypłaconymi przez nią pieniędzmi.

Czy mam prawo odstąpienia od umowy?

Tak. Zgodnie z prawem od takiej umowy można odstąpić w ciągu 14 dniu od daty jej zawarcia bez podawania przyczyny. Aby to zrobić, należy wysłać swoje oświadczenie listownie lub na adres mailowy podany na stronie www.wonga.com. Dodatkowo, trzeba oczywiście zwrócić kwotę pożyczki w ciągu 30 dni od daty wysłania oświadczenia o odstąpieniu.

Jakie są koszty pożyczki?

Koszt pierwszej szybkiej pożyczki do kwoty 1500 złotych wynosi 10 złotych i jest to opłata stała i nie zmienia się, niezależnie od kwoty i okresu spłaty. Każda kolejna szybka pożyczka, w zależności od jej wysokości, generuje koszty mogące dojść nawet do 25% pożyczanej kwoty (przy założeniu maksymalnej kwoty i maksymalnego czasu spłaty).
Przy pożyczce ratalnej koszty także zależą od wysokości pożyczki i ilości miesięcznych rat. Według tabeli opłat dostępnych na wonga.com, koszty te mogą sięgnąć do 25% wysokości pożyczki. Przykładowo, przy kwocie 10 tysięcy złotych rozłożonej na 24 miesiące rat, prowizja wyniesie 2070 złotych. W tym wypadku jednak, wysokość rat (a więc i cały koszt pożyczki) wyniesie tym więcej, im niższa będzie zdolność kredytowa.

Czy możliwa jest spłata przedterminowa?

Tak. Pożyczkę w Wonga można spłacić w każdej chwili, niezależnie od tego, czy jest to szybka pożyczka czy pożyczka w systemie ratalnym. Za niewykorzystany okres pożyczki, klientowi przysługuje zwrot kosztów prowizji oraz odsetek.

Czy mogę przedłużyć termin spłaty?

Wonga niestety nie zakłada z góry przedłużenia terminu spłaty. W szczególnych okolicznościach możliwy jest kontakt z Biurem Obsługi i uzgodnienie indywidualnego trybu spłaty. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, iż pociągnie to za sobą dodatkowe koszty.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki?

Przede wszystkim, Wonga zacznie naliczać odsetki karne już od pierwszego dnia po spłacie. Klient oczywiście zostanie o tym wcześniej powiadomiony poprzez SMS, e-mail, telefon lub monit listowny. Jeżeli te działania nie przyniosą skutku, sprawa zostanie skierowana do sądu. Jeżeli tak się stanie, to pożyczkobiorca zostanie dodatkowo obciążony także kosztami postępowania sądowego i komorniczego. Dodatkowo, jego dane zostaną przekazane do BIK.