opinie, kontakt, informacje
chwilówka od rękiSolven to jedna z nielicznych marek niebędących częścią wielkich, międzynarodowych korporacji. Kapitał tego pożyczkodawcy jest całkowicie polski i należy do pochodzącej ze Szczecina firmy Solven FINANCE Sp. z o.o. Zgodnie z zapewnieniami pożyczkodawcy, jego zespół tworzą ludzie posiadający wieloletnie doświadczenie w różnych gałęziach branży finansowej. Dzięki temu klienci tej marki mogą liczyć na najwyższe standardy bezpieczeństwa, finansowe oraz obsługi klienta.
Podobnie, jak większość innych pożyczkodawców udzielających chwilówek, Solven również przewiduje promocję związaną z pierwszą pożyczką za darmo. W związku z tym dzieli on swoją ofertę na dwie części:
Solven nie sprawdza informacji zawartych w BIK – Biurze Informacji Kredytowej. Zweryfikowane zostaną jednak rejestry Krajowego Rejestru Długów oraz KBIG – Krajowego Biura Informacji Kredytowej. Informacje o długach w tych bazach danych będą skutkowały odmową udzielenia pożyczki.
Solven nie wymaga przedstawiania zaświadczeń ani żadnych innych dokumentów. Wystarczy posiadać jedynie aktualny dowód osobisty.
Przyznanie pożyczki przez Internet w Solven przebiega w następujący sposób:
Uzyskanie kolejnej pożyczki jest uproszczone. Wystarczy tylko zalogować się do swojego konta klienta w serwisie i wypełnić wniosek wysokością pożyczki i okresu spłaty (pozostałe dane są już zapisane).
Tak, w Solven nie trzeba przedstawiać żadnego zabezpieczenia spłaty pożyczki.
Nie. Solven nie stosuje przelewów weryfikacyjnych. Sposobem na weryfikację jest natomiast błyskawiczna aplikacja, poprzez którą wnioskodawca loguje się do swojej bankowości elektronicznej, dzięki czemu możliwe będzie automatyczne potwierdzenie zgodności danych.
W przytłaczającej większości przypadków pieniądze znajdą się na koncie pożyczkobiorcy w bardzo krótkim czasie, jeszcze tego samego dnia. Same formalności (rejestracja, wniosek i weryfikacja tożsamości) zajmą tylko kilkanaście minut. Naturalnie trzeba pamiętać o tym, by złożyć wniosek w godzinach pracy firmy.
By maksymalnie skrócić czas oczekiwania na pieniądze, Solven posiada wiele kont bankowych i wysyła pieniądze z tego banku, w którym rachunek posiada również pożyczkobiorca. W ten sposób przelew zostanie potraktowany jako wewnętrzny, a więc dotrze do odbiorcy po kilku chwilach. Na błyskawiczny przelew mogą liczyć klienci banków: PKO Bank Polski, Santander Bank, PeKaO S.A., Millennium Bank, Alior Bank, mBank, Getin Noble Bank, Kredyt Bank, ING Bank, Nordea Bank, BGŻ, BNP Paribas, BPH, Idea Bank, Inteligo, Invest Bank, Credit Agricole, Meritum Bank, Multibank, Bank Pocztowy, Raiffeisen Bank, Toyota Bank.
Każdy pożyczkobiorca może odstąpić od umowy w ciągu 14 dniu od momentu jej podpisania bez podawania przyczyny. Trzeba to zrobić pisemnie, w trybie podanym przez pożyczkodawcę i zwrócić całą pożyczoną kwotę w wyznaczonym przez niego terminie.
Pożyczając po raz drugi i kolejny, trzeba pamiętać o tym, że Solven naliczy odsetki kapitałowe w wysokości 10% w skali roku oraz prowizję, której wysokość zależy od tego, jak dużą kwotę pożyczymy i na jak długi okres. W zależności od parametrów pożyczki będzie ona kosztować:
Tak, każdą pożyczkę można spłacić wcześniej, w każdym momencie. W takim przypadku pożyczkobiorca ma prawo do tego, by Solven jeszcze raz przeliczył koszty pożyczki i pobrał kwotę należną za mniejszą liczbę dni użytkowania pieniędzy, a nie za liczbę dni zawartą w umowie. Dlatego lepiej jest się wcześniej skontaktować z pożyczkodawcę.
Tak, jest możliwe standardowe przedłużenie terminu spłaty pożyczki o 7 dni. Jeśli nasz początkowy okres spłaty wynosi mniej niż 10 dni, Solven dopuszcza przedłużenie o kolejne 14 dni. Jest to rzecz jasna płatna usługa, wyliczana proporcjonalnie do kwoty pożyczki, pierwotnego okresu spłaty oraz okresu przedłużenia.
Dla przykładu, pożyczając 2000 złotych na 30 dni, mamy możliwość przedłużenia na kolejne 7 dni i zapłacimy za to 11,81 złotych. Gdybyśmy taką samą kwotę pożyczyli na 7 dni, moglibyśmy przedłużyć okres spłaty albo na kolejne 7 dni (za 68,29 złotych) lub 14 dni (za 79,80 złotych).
Po upływie terminu spłaty pożyczkodawca będzie miał prawo naliczyć dodatkowe opłaty wynikające z odsetek za nieterminowość. Będzie to kwota wynosząca 14% należności w skali roku. Zacznie też dochodzić spłaty na możliwe sposoby: wysyłając monity i ponaglenia (ostatecznym jest przedsądowe wezwanie do zapłaty), telefonować do dłużnika. Prawdopodobne jest też to, że w pewnym momencie dług przejmie firma windykacyjna. Końcowym etapem windykacji jest postępowanie sądowe i następująca po nim egzekucja komornicza. Dług zostanie również odnotowany w BIK oraz w rejestrze dłużników.