Zaplo

Dokładna nazwa firmy: Zaplo sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Żwirki i Wigury 16C, Warszawa
E-mail: [email protected]
WWW: www.zaplo.pl
Telefon kontaktowy: 221 333 888
Godziny pracy: Pon.- Pt.: 8:00 – 22:00
Sob. – Ndz.: 8:00 – 20:00
NIP: 521-366-08-75
REGON: 146952871
KRS: 0000483782

Zaplo jest częścią Grupy Kapitałowej 4finance Group, która jest właścicielem różnych marek pożyczkowych na całym świecie. Obecnie 4finance Group działa w 17 krajach i już udzieliło ponad 11 milionów pożyczek. W przeciwieństwie do wielu innych firm pożyczkowych poza bankowych, Zaplo oferuje swoim klientom pożyczki o średnich i wyższych kwotach, z długim okresem spłaty, nawet kilka lat.

Jak wygląda pożyczka w Zaplo?

Zaplo udziela głównie pożyczek ratalnych o kwotach od 1000 do 10 000 złotych na okres spłaty wynoszący nawet 36 miesięcy. Maksymalna liczba rat jest zależna od kwoty pożyczki i wynosi:

 • 1000 zł – od 3 do 3 miesięcy
 • 2000 zł – 10 000 złotych – od 3 do 24 miesięcy

Na stronie zaplo.pl dostępny jest ciekawy kalkulator pożyczkowy, na którym klient nie ustawia liczby rat, lecz wysokość miesięcznej raty, jaką jest w stanie spłacić.

Ponadto, Zaplo przygotowało promocję dla klientów, którzy biorą pożyczkę ratalną na co najmniej 6 miesięcy. W przypadku terminowej spłaty rat, Zaplo wypłaca dodatkowe pieniądze na konto klienta co 6 miesięcy:

 • 100 złotych dla kwoty 5000
 • 200 złotych dla kwoty od 5100 do 9900 złotych
 • 250 złotych dla kwoty 10 000 złotych

Warunki, by ubiegać się o pożyczkę w Zaplo:

 • Wiek klienta: nie mniej niż 21 i nie więcej niż 70 lat
 • Pełna zdolność do czynności prawnych
 • Bycie konsumentem – Zaplo nie udziela pożyczek na działalność gospodarczą lub firmę
 • Obywatelstwo polskie i stałe zamieszkanie w Polsce
 • Posiadanie ważnego dowodu osobistego
 • Zdolność do spłaty zobowiązań
 • Posiadanie zdolności kredytowej i brak wpisów do rejestrów dłużników
 • Brak aktywnej pożyczki w Zaplo
 • Posiadanie aktywnego numeru telefonu i adresu e-mail
 • Założenie konta na stronie zaplo.pl

Czy Zaplo sprawdza BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak. To podstawowa procedura weryfikacyjna w Zaplo, a figurowanie w którekolwiek z tych baz może spowodować odmowę udzielenia pożyczki.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Potrzebny będzie tylko dowód osobisty wydany przez polskie organy administracyjne. Nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach, ale informacje dotyczące dochodów należy podać we wniosku.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w Zaplo?

Proces ubiegania się o pożyczkę składa się z następujących etapów:

 • REJESTRACJA I WNIOSEK. Klient może ustalić kwotę i liczbę rat za pomocą kalkulatora pożyczkowego na stronie głównej zaplo.pl. Po wybraniu wysokości miesięcznej raty, kalkulator pokaże koszty pożyczki. Po kliknięciu przycisku „chcę pożyczkę”, strona przekierowuje do wniosku online, w którym należy podać dane osobowe, adresowe i informacje dotyczące zatrudnienia.
 • WERYFIKACJA. Po wypełnieniu wniosku klient musi zweryfikować swoją tożsamość i dane bankowe za pomocą szybkiej i bezpiecznej aplikacji Instantor. Można również skorzystać z tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 grosza lub użyć systemu ekspresowych płatności Blue Cash (opłata wynosi 1 złoty).
 • DECYZJA. Po weryfikacji wniosku i ocenie zdolności kredytowej klienta, Zaplo poinformuje go o decyzji mailowo lub przez SMS.
 • WYPŁATA PIENIĘDZY. Pieniądze zostaną wysłane na konto użyte do weryfikacji.

Kolejne pożyczki można zaciągać poprzez swój profil klienta na zaplo.pl, bez konieczności ponownej weryfikacji (o ile nie zmienił się numer rachunku bankowego klienta).

Czy muszę zrobić przelew weryfikacyjny?

Nie. Zaplo korzysta z usług zewnętrznej, bezpiecznej aplikacji Instantor, do której należy zalogować się za pomocą swojego loginu i hasła do konta bankowego. Ważne jest tylko to, by logować się ze swojego osobistego, indywidualnego konta – konta współdzielone lub firmowe nie będą akceptowane i spowodują odrzucenie wniosku.

Jak szybko otrzymam pieniądze?

Ocena wniosku i decyzja są wydawane jeszcze tego samego dnia, jeśli wniosek został złożony w dniu roboczym. W przypadku składania wniosku w niedzielę lub w dzień świąteczny, zostanie on rozpatrzony następnego dnia roboczego, zazwyczaj w godzinach porannych. Cały proces decyzji nie powinien zająć więcej niż 15 minut. Po akceptacji, pieniądze zostaną przesłane natychmiastowo.

Przelew zostanie zaksięgowany na koncie klienta w ciągu kilku minut, jeśli posiada on konto w jednym z następujących banków: Alior Bank, Getin Bank, mBank, Millennium, PKO. W pozostałych przypadkach przelew powinien dotrzeć nie później niż następnego dnia roboczego.

Czy mam prawo odstąpienia od umowy?

Tak. Zgodnie z prawem, można skorzystać z tego prawa w ciągu 14 dni od podpisania umowy, bez podawania przyczyny. W takim przypadku całą kwotę pożyczki trzeba oddać w ciągu 30 dni.

Jakie są koszty pożyczki w Zaplo?

Całkowity koszt pożyczki w Zaplo składa się z odsetek stałych (10%) oraz prowizji, która jest uzależniona od wysokości pożyczki i liczby rat. Dodatkowe koszty poniesione mogą być za przesunięcie terminu spłaty rat oraz za nieterminową spłatę.

Przykładowy koszt pożyczki:

 • 5000/24 raty – 4787,28 złotych
 • 7000/24 raty – 6702,24 złote
 • 10 000 zł/36 rat – 11 616,12 złotych

Czy możliwa jest spłata przedterminowa?

Oczywiście. Klient ma prawo spłacić całość lub część pożyczki w dowolnym momencie. Wtedy odsetki i prowizja zostaną naliczone tylko za rzeczywisty okres pożyczki.

Czy mogę przedłużyć termin spłaty w Zaplo?

Tak. Zaplo nazywa to „wakacjami pożyczkowymi”, czyli możliwością przesunięcia terminu spłaty o jeden miesiąc. Czy jednak dana opcja będzie dostępna dla klienta, zależy od decyzji Zaplo. Przed skorzystaniem z „wakacji” konieczne jest przelanie kwoty należnej za przesunięcie spłaty.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki?

Jeśli klient nie spłaca rat zgodnie z harmonogramem spłaty, Zaplo ma prawo do wysyłania monitów telefonicznie, mailowo i listownie, a także do naliczania odsetek karnych w wysokości 14%. Jeśli klient nadal nie reaguje na wezwania i nie spłaca pożyczki, Zaplo może przekazać dług firmie windykacyjnej lub zlecić sprawę do sądu i komornika, co wiąże się z dodatkowymi kosztami dla klienta. Ponadto, klient, który nie spłaca pożyczki, może zostać zgłoszony do odpowiednich rejestrów gospodarczych.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe:

Podobne wpisy