Wonga

wonga logo

Dokładna nazwa firmy: Wonga.pl sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Żaryna 2B, bud. D, Warszawa
E-mail: [email protected]
WWW: www.wonga.pl
Telefon kontaktowy: 22 388 88 88
Godziny pracy: Pn. – Pt. 08:00 – 22:00
Sb. – Nd. 09:00 – 17:00
NIP: 113-285-38-69
REGON: 146025969
KRS: 0000412352

Wonga.com to brytyjska firma finansowa, która rozpoczęła swoją działalność w 2007 roku. Pierwsze biuro tej instytucji powstało w Londynie. Obecnie Wonga posiada biura także w Kapsztadzie, Toronto, Dublinie i Warszawie. Na całym świecie firma udzieliła już ponad 5 milionów pożyczek.

Na polskim rynku Wonga pojawiła się w 2013 roku i od początku specjalizuje się w udzielaniu mikropożyczek krótkoterminowych z ustalonym terminem spłaty. Oprócz tego firma oferuje również pożyczki ratalne oraz prowadzi program lojalnościowy, dzięki któremu stałych klientów nagradza bonusami.

Jak wygląda pożyczka w Wonga?

System pożyczek w Wonga jest jednym z bardziej rozbudowanych na rynku chwilówek. Klient może wybrać między szybką pożyczką a większą kwotą rozłożoną na raty:

Szybka pożyczka Wongi obejmuje kwotę od 50 do 1500 złotych z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 60 dni. Warto zaznaczyć, że przy pierwszej pożyczce prowizja wynosi 10 złotych i jest stała, niezależnie od pożyczonej kwoty. Przy każdej kolejnej pożyczce krótkoterminowej dostępny limit może wzrosnąć nawet do 2500 złotych.

Pożyczka ratalna obejmuje kwoty powyżej 1500 do nawet 10 000 złotych, a raty można rozłożyć nawet na 2 lata.

Warunki, jakie musi spełnić osoba ubiegająca się o pożyczkę w Wonga:

 • Obywatelstwo polskie i posiadanie ważnego dokumentu tożsamości.
 • Stałe zamieszkanie w Polsce.
 • Wiek minimum 18 lat.
 • Brak ograniczonej zdolności do czynności prawnych (dotyczy osób częściowo ubezwłasnowolnionych np. z powodu choroby).
 • Posiadanie zdolności kredytowej.
 • Brak innych pożyczek w Wonga.
 • Założenie konta na stronie wonga.com i złożenie wniosku kredytowego.

Czy Wonga sprawdza BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak, Wonga zawsze sprawdza wiarygodność kredytową w bazach danych takich jak: Rejestr Dłużników ERIF, Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Długów, BIG Infomonitor i Biuro Informacji Kredytowej. Pozytywne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę zależy od wyników tych sprawdzeń.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Wonga wymaga jedynie ważnego, polskiego dowodu osobistego. Nie trzeba przedstawiać innych zaświadczeń, jednak podawanie fałszywych informacji we wniosku (np. zawyżanie zarobków) może prowadzić do odpowiedzialności karnej.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w Wonga?

Wnioski o pożyczkę w Wonga można składać tylko przez Internet na stronie www.wonga.com. Nie ma możliwości złożenia wniosku telefonicznie.

Proces ubiegania się o pożyczkę składa się z kilku kroków:

 • Wniosek o rejestrację: Klient ustala wysokość pożyczki, termin spłaty i sposoby spłaty na głównej stronie wonga.com, a następnie wypełnia formularz i potwierdza wybór.
 • Weryfikacja: Weryfikacja odbywa się podczas wnioskowania i może nastąpić poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 10 gr lub przez aplikację „Paszport Przelewy24”.
 • Podpisanie umowy: Klient musi podpisać umowę przed przelaniem środków. Można to zrobić tradycyjnie na papierze, ale elektronicznie jest to szybsze.
 • Decyzja i przesłanie pieniędzy: Wonga informuje klienta o decyzji o przyznaniu lub nieprzyznaniu pożyczki, a pieniądze zostają przelane niemalże natychmiastowo.

Czy mogę zaciągnąć pożyczkę bez gwaranta w Wonga?

Tak, Wonga nie wymaga poręczenia.

Czy muszę zrobić przelew weryfikacyjny w Wonga?

Nie jest to konieczne, można jednak wybrać opcję weryfikacji za pomocą aplikacji „Paszport Przelewy24”, która jest darmowa i nie wymaga wykonania żadnych przelewów.

W przypadku wybrania przelewu, ważne jest, aby pożyczka została przelana na to samo konto, z którego wykonany był przelew weryfikacyjny. Przelew ten nie stanowi opłaty, a jedynie potwierdzenie tożsamości. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, 10 groszy zostanie zwrócone na konto klienta.

Jak szybko otrzymam pieniądze w Wonga?

Decyzja o pożyczce zazwyczaj jest podejmowana w ciągu kilku minut w godzinach pracy firmy. Wniosek można składać każdego dnia i o każdej porze, nawet w dni świąteczne. W przypadku złożenia wniosku poza godzinami pracy, decyzja zostanie podjęta następnego dnia roboczego do godziny 9 rano. Wonga zapewnia, że pieniądze powinny być dostępne na koncie klienta w ciągu 24 godzin od momentu decyzji o przyznaniu pożyczki.

Czy mam prawo odstąpić od umowy w Wonga?

Tak, zgodnie z prawem, od umowy można odstąpić w ciągu 14 dni od daty jej zawarcia, bez podawania przyczyny. Wniosek o odstąpienie należy wysłać listownie lub na adres mailowy podany na stronie www.wonga.com. Po odstąpieniu, należy zwrócić pożyczoną kwotę w ciągu 30 dni od daty wysłania oświadczenia.

Jakie są koszty pożyczki?

Koszt pierwszej szybkiej pożyczki do 1500 zł wynosi 10 zł i jest stały, niezależnie od kwoty i okresu spłaty. Kolejne pożyczki generują koszty w zależności od wysokości pożyczki i okresu spłaty, sięgające nawet do 25% pożyczonej kwoty.

Czy możliwa jest spłata przedterminowa w Wonga?

Tak, pożyczkę w Wonga można spłacić w dowolnym momencie, bez względu na to, czy jest to pożyczka krótkoterminowa czy ratalna. Klient otrzyma zwrot kosztów prowizji i odsetek za niewykorzystany okres pożyczki.

Czy mogę przedłużyć termin spłaty w Wonga?

Wonga nie przewiduje automatycznego przedłużenia terminu spłaty, ale w szczególnych okolicznościach możliwy jest kontakt z Biurem Obsługi i uzgodnienie indywidualnego trybu spłaty, chociaż wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Co się stanie, jeśli nie spłacę pożyczki w Wonga?

W przypadku braku spłaty, Wonga naliczy odsetki karne od pierwszego dnia po terminie. Klient zostanie powiadomiony o tym wcześniej poprzez różne kanały komunikacji. W razie dalszej nieuiszczenia długu, sprawa zostanie skierowana do sądu, co wiąże się z dodatkowymi kosztami postępowania sądowego i komorniczego. Ponadto, dane klienta zostaną przekazane do BIK.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe:

Podobne wpisy