Przejdź do treści
Strona główna » Opinie » Wandoo

Wandoo

wando

Dokładna nazwa firmy: WANDOO FINANCE Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Chałubińskiego 8, Warszawa
E-mail: info@wandoo.pl
WWW: www.wandoo.pl
Telefon kontaktowy: 22 380 01 02
Godziny pracy: Pon-Pt 8:00-20:00
Sb 9:00-17:00, Nd 9:00-16:00
NIP: 5252670955
REGON: 365046670
KRS: 0000629774

Wandoo to część Wandoo Finance Group – grupy finansowej działającej w Polsce. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii firma oferuje swoim klientom szybkie pożyczki online z minimalnymi formalnościami. Specjalizuje się w udzielaniu krótkoterminowych pożyczek o niewielkich kwotach i przystępnym oprocentowaniu. Klienci Wandoo mają dostęp do atrakcyjnych rozwiązań, takich jak przedłużenie okresu spłaty lub refinansowanie pożyczki.

Jak działa pożyczka w Wandoo?

Wandoo udziela pożyczek klientom w dwóch wariantach.

PIERWSZA POŻYCZKA ZA DARMO. Ta oferta jest skierowana do nowych klientów Wandoo. Mogą pożyczyć od 300 do 2500 złotych na okres 10, 20 lub 30 dni. Jeśli pożyczka zostanie spłacona terminowo, klient nie ponosi dodatkowych kosztów, oddając jedynie pożyczoną kwotę.

NASTĘPNA POŻYCZKA. Klienci, którzy już wcześniej skorzystali z usług Wandoo, mogą uzyskać nawet 5000 złotych pożyczki na ten sam okres spłaty (10, 20 lub 30 dni).

Aby otrzymać pożyczkę w Wandoo, klient musi spełnić następujące warunki:

 • mieć między 20 a 70 lat
 • być stałym mieszkańcem Polski
 • posiadać ważny dokument tożsamości
 • nie figurować w żadnym rejestrze dłużników
 • posiadać telefon komórkowy, adres e-mail i polskie konto bankowe
 • mieć zdolność kredytową.

Czy Wandoo sprawdza BIK, BIG, KRD i ERIF?

Tak, Wandoo dokonuje weryfikacji klientów w powyższych bazach danych, a obecność w jednej z nich może skutkować odrzuceniem wniosku o pożyczkę.

Jakie dokumenty są potrzebne w Wandoo?

W większości przypadków firma wymaga tylko ważnego dowodu tożsamości, podając numer, serię oraz PESEL. Ponadto, w wniosku pożyczkowym należy podać źródło dochodów i ich wysokość. Przedstawienie odpowiednich dokumentów nie jest konieczne, ale te informacje mogą być sprawdzane. Klient ponosi odpowiedzialność karną za przedstawienie nieprawdziwych informacji, np. zawyżenie swoich dochodów.

Jak przebiega proces ubiegania się o pożyczkę w Wandoo?

Procedura jest prosta i składa się z kilku podstawowych kroków:

 • REJESTRACJA I WNIOSEK. Klient wybiera pożądaną kwotę i okres spłaty na stronie wandoo.pl, a następnie klika przycisk „złóż wniosek”. Po przekierowaniu na stronę rejestracyjną należy podać dane osobowe.
 • WERYFIKACJA. Aby potwierdzić tożsamość i zapewnić bezpieczeństwo transakcji, klient musi dokonać przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza.
 • ROZPATRZENIE WNIOSKU. Po zaksięgowaniu opłaty rejestracyjnej, wniosek zostanie rozpatrzony w godzinach pracy biura Wandoo, a o decyzji poinformuje się klienta telefonicznie, mailowo lub przez SMS.
 • WYPŁATA PIENIĘDZY. Pozytywna decyzja skutkuje natychmiastowym przekazaniem pożyczonych środków na konto klienta.

W przypadku kolejnych pożyczek klient po prostu loguje się na swoje konto w Wandoo, podaje kwotę i termin spłaty, a następnie potwierdza wniosek. Wtedy Wandoo rozpatrzy wniosek bez opłaty weryfikacyjnej, pod warunkiem, że klient nie zmienił numeru rachunku bankowego.

Czy można zaciągnąć pożyczkę bez gwaranta w Wandoo?

Tak, główną ideą szybkich pożyczek online w Wandoo jest brak konieczności posiadania gwaranta lub zabezpieczeń.

Czy wymagany jest przelew weryfikacyjny w Wandoo?

Niestety tak. Oprócz dowodu osobistego, przelew weryfikacyjny jest konieczny do potwierdzenia tożsamości klienta, a Wandoo nie korzysta z zewnętrznych usług potwierdzających dane bankowe, takich jak Instantor. Przelew należy dokonać z konta osobistego, którego klient jest jedynym właścicielem – konta wspólne lub firmowe nie będą akceptowane w procesie weryfikacji.

Jak szybko otrzymam pieniądze w Wandoo?

Wniosek o pożyczkę można złożyć o dowolnej porze dnia i nocy, włącznie z niedzielami i świętami. Jednak wniosek złożony w te dni zostanie rozpatrzony dopiero w godzinach porannych następnego dnia roboczego. Jeśli wniosek został złożony w dzień roboczy, decyzja zostanie wydana w ciągu 15 minut.

Według Wandoo, pozytywna decyzja o pożyczce powinna skutkować przelaniem środków na konto klienta w ciągu jednego dnia roboczego. Czas ten zależy od harmonogramu sesji bankowych, a harmonogram ten jest dostępny na stronie wandoo.pl.

Ile kosztuje pożyczka w Wandoo?

Pierwsza pożyczka w Wandoo jest bezpłatna, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Całkowity koszt kolejnych pożyczek składa się z prowizji (od

8% do 25% pożyczonej kwoty), uzależnionej od wysokości pożyczki i terminu spłaty, oraz odsetek karnych za nieterminową spłatę (14%).

Przykładowy koszt pożyczki:

 • 3000 zł na 10 dni – 390 złotych
 • 3000 zł na 30 dni – 750 złotych
 • 4000 zł na 30 dni – 1000 złotych
 • 5000 zł na 30 dni – 1250 złotych

Czy można odstąpić od umowy?

Tak, klient ma prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia bez podania przyczyny. Wystarczy wypełnić formularz odstąpienia dołączony do umowy.

Czy można przedłużyć termin spłaty w Wandoo?

Tak, klient ma prawo przedłużyć okres spłaty pożyczki maksymalnie dwukrotnie o 14 lub 30 dni. Wniosek o przedłużenie należy złożyć przed terminem płatności.

Przedłużenie terminu spłaty wiąże się z dodatkowymi kosztami, które należy uiścić „z góry”. Koszty przedłużenia o 14 dni wynoszą od 39 do 812,50 złotych, a o 30 dni – od 60 do 1250 złotych, zależnie od kwoty pożyczki i pierwotnego terminu spłaty.

Co się dzieje, jeśli nie spłacę pożyczki w Wandoo?

W przypadku nieterminowej spłaty pożyczki, Wandoo ma prawo naliczyć odsetki maksymalne za opóźnienie (14%), wysłać monity oraz przekazać zadłużenie do firmy windykacyjnej lub podjąć postępowanie sądowe i komornicze. W takim przypadku klient będzie obciążony również kosztami takiego postępowania. Należy pamiętać, że nieterminowa spłata może również skutkować wpisem do rejestrów dłużników.

Zobacz inne firmy pożyczkowe: