Vivus

vivus

Dokładna nazwa firmy: Vivus Finance sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Żwirki i Wigury 16C, Warszawa
E-mail: [email protected]
WWW: www.vivus.pl
Telefon kontaktowy: 660 600 700
Godziny pracy: Pn. – Pt. 08:00 – 22:00
Sb. – Nd. 8:00 – 20:00
NIP: 525-253-13-20
REGON: 146101268
KRS: 0000418977

Vivus Finance Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, jest częścią grupy finansowej działającej na rynkach finansowych Europy Środkowej i Skandynawii. Firma rozpoczęła działalność w Polsce w kwietniu 2012 roku, stając się jednym z pionierów w dziedzinie pozabankowych pożyczek krótkoterminowych. Obecnie specjalizuje się w udzielaniu pożyczek internetowych i telefonicznych.

Jakie pożyczki oferuje VIVUS?

VIVUS oferuje tzw. szybkie pożyczki internetowe. Była to pierwsza firma pożyczkowa w Polsce, która zaproponowała swoim klientom bezpłatne pożyczki, a ta oferta nadal obowiązuje. Ponadto, Vivus oferuje jedne z najwyższych kwot pożyczek dostępnych na polskim rynku.

Zasady udzielania pomocy finansowej są jasne i przejrzyste. Istnieją dwie podstawowe formy pożyczek krótkoterminowych.

 • Pierwsza to bezpłatna pożyczka. Nowi klienci VIVUS mogą pożyczyć maksymalnie 3000 złotych na okres nie dłuższy niż 30 dni. Ta pierwsza pożyczka, nazywana „próbna” przez VIVUS, jest całkowicie bezpłatna. Oznacza to, że RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) wynosi 0%, a firma nie pobiera żadnych prowizji. Klient spłaca tylko tyle, ile pożyczył, jeśli ureguluje pożyczkę w terminie.
 • Kolejna pożyczka. W tym przypadku maksymalna kwota pożyczki może wynieść nawet 7500 złotych na okres 30 dni. Koszty są uzależnione od kwoty pożyczki i terminu spłaty.

Podstawowym warunkiem uzyskania pożyczki jest posiadanie ważnego DOWODU OSOBISTEGO, numeru telefonu komórkowego oraz konta bankowego w jednym z polskich banków.

Jest kilka innych warunków do spełnienia:

 • Być obywatelem Polski i nie posiadać ograniczeń prawnych (nie można być osobą częściowo ubezwłasnowolnioną).
 • Mieszkać na stałe na terenie Polski.
 • Mieć co najmniej 20 lat, ale nie więcej niż 78 lat.
 • Założyć konto klienta na stronie vivus.pl.
 • Posiadać zdolność kredytową i zdolność do zobowiązań finansowych.
 • Nie mieć żadnych niespłaconych pożyczek w VIVUS.

Czy VIVUS sprawdza bazy BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak, VIVUS sprawdza dane pożyczkobiorcy we wszystkich tych bazach i najczęściej odmawia udzielenia pożyczki, jeśli figuruje tam negatywnie. Dobra historia kredytowa jest konieczna dla uzyskania pożyczki w VIVUS.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Do weryfikacji tożsamości pożyczkobiorcy, VIVUS wymaga jedynie ważnego DOWODU OSOBISTEGO wydanego przez polskie organy administracyjne.

Jak wygląda proces uzyskania pożyczki w VIVUS?

Proces uzyskania pożyczki jest podobny do tego w innych instytucjach finansowych:

 • REJESTRACJA. Na stronie vivus.pl dostępne są kalkulatory pożyczkowe online, które pozwalają określić wysokość pożyczki i termin spłaty. Kalkulator pokaże również prowizję i oprocentowanie pożyczki. Następnie wystarczy kliknąć przycisk „weź pożyczkę”, aby pojawił się formularz zgłoszeniowy, w którym należy podać podstawowe dane osobowe, adresowe, PESEL i numer dowodu osobistego. Rejestrację można również przeprowadzić telefonicznie pod numerem 221 221 227.
 • POTWIERDZENIE REJESTRACJI. Po rejestracji konieczny jest przelew weryfikacyjny. Można go wykonać tradycyjnie (1 grosz) z odpowiednim komunikatem, lub skorzystać z szybkiego systemu Blue Cash, który pobiera 1 złoty. System ten jest zalecany, jeśli klient nie ma konta w jednym z preferowanych przez VIVUS banków.
 • ODEBRANIE PIENIĘDZY. VIVUS analizuje wnioski i przyznaje pożyczki w godzinach swojej pracy: od 8:00 do 22:00 w dni robocze i od 8:00 do 20:00 w soboty i niedziele. Decyzja o przyznaniu pożyczki jest przekazywana klientowi mailowo lub przez sms.

Czy mogę zaciągnąć pożyczkę bez gwaranta w Vivus?

Tak, w przypadku VIVUS nie jest wymagany żyrant. Firma wymaga jedynie danych i zgody pożyczkobiorcy.

Czy muszę zrobić przelew weryfikacyjny?

Tak, przelew weryfikacyjny jest konieczny do potwierdzenia tożsamości pożyczkobiorcy. Należy go dokonać z konta osobistego, którego właścicielem jest pożyczkobiorca. Konta wspólne lub firmowe nie przejdą procesu weryfikacji. Pieniądze zostaną wysłane na to samo konto.

Jak szybko otrzymam pieniądze od VIVUS?

Pieniądze zostaną przelane na konto w ciągu 15 minut od momentu pozytywnej decyzji, jeśli klient posiada konto w jednym z następujących banków: Alior Bank, Pekao S.A., Getin Bank, Millenium Bank i PKO BP. W przypadku innych banków termin przelwu zależy od godzin sesji bankowych, ale na pewno nastąpi w ciągu następnego dnia roboczego.

Czy mam prawo odstąpić od umowy w Vivus?

Tak, klient ma prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia bez podawania przyczyny. Wystarczy złożyć oświadczenie drogą pocztową lub mailem.

Jakie są koszty pożyczki w Vivus?

Przy pierwszej pożyczce klient nie ponosi żadnych kosztów. Koszty pożyczki kolejnej zależą przede wszystkim od jej wysokości i terminu spłaty. Przy maksymalnej kwocie 7500 złotych i 30 dniach na spłatę, łączna kwota do zapłaty wynosi 8850 złotych, z czego prowizja dla VIVUS wynosi 1288,40 złotych. RRSO w tym przypadku wynosi ponad 649%. Dodatkowe koszty będą poniesione, jeśli spłata pożyczki zostanie przedłużona.

Czy możliwa jest spłata przedterminowa w Vivus?

Tak, klient ma prawo do spłaty pożyczki przed terminem bez dodatkowych kosztów. W takim przypadku całkowity koszt pożyczki ulegnie zmniejszeniu.

Czy mogę przedłużyć termin spłaty w Vivus?

Tak, VIVUS pozwala na przedłużenie terminu spłaty, jednak zastrzega sobie prawo do odmowy, jeśli uzna, że pożyczkobiorca nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej. Można przedłużyć termin spłaty jednokrotnie lub dwukrotnie, jeśli jest to pierwsza pożyczka w VIVUS. Opóźnienie spłaty może wynosić 7, 14 lub 30 dni, a dodatkowa opłata zależy od wysokości pożyczki, okresu spłaty i okresu przedłużenia. Koszty są wyświetlane w momencie korzystania z kalkulatora na vivus.pl.

Co się stanie, jeśli nie spłacę pożyczki w Vivus?

Za każdy dzień opóźnienia naliczane są dodatkowe opłaty w wysokości dwukrotności odsetek ustawowych. VIVUS rozpoczyna proces egzekucji od wezwań do zapłaty wysyłanych poprzez SMS, e-mail lub pocztą. Jeśli upomnienia nie przyniosą skutku, dług może być przekazany do windykacji przez wyspecjalizowaną firmę lub sąd, który wyda nakaz komorniczy. Niespłacony dług będzie również negatywnie wpływał na historię kredytową klienta, ponieważ informacje na ten temat zostaną umieszczone w odpowiednich rejestrach.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe:

Podobne wpisy