Solven

Dokładna nazwa firmy: SOLVEN Finance sp. z o.o.
Siedziba firmy: al. Wojska Polskiego 62, Szczecin
E-mail: [email protected]
WWW: www.solven.pl
Telefon kontaktowy: 222 302 302
Godziny pracy: Pn. – Pt. 08:00 – 18:00
NIP: 852-261-98-66
REGON: 364187350
KRS: 0000610849

Solven to jedna z niewielu marek, która nie jest częścią wielkich międzynarodowych korporacji. Kapitał tej firmy pochodzący z pożyczek jest całkowicie polski i należy do firmy Solven FINANCE Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. Według informacji przekazanych przez pożyczkodawcę, zespół firmy składa się z doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin branży finansowej. Dzięki temu klienci tej marki mogą być pewni najwyższych standardów bezpieczeństwa, stabilności finansowej oraz profesjonalnej obsługi klienta.

Jak przebiega proces uzyskiwania pożyczki w Solven?

Podobnie jak większość innych firm pożyczkowych oferujących chwilówki, Solven również proponuje promocję związaną z pierwszą pożyczką za darmo. Ich oferta jest podzielona na dwie części:

 • PIERWSZA POŻYCZKA: Klienci, którzy po raz pierwszy korzystają z usług Solven, mogą otrzymać pożyczkę w kwocie od 300 do 1000 złotych. W tym przypadku RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) wynosi 0%, co oznacza, że klient spłaca jedynie dokładnie tę samą kwotę, którą pożyczył. Okres spłaty tej pożyczki wynosi od 1 do 30 dni.
 • KOLEJNE POŻYCZKI: Po zaciągnięciu pierwszej pożyczki, klienci mogą wnioskować o kolejne pożyczki, a maksymalna kwota, na którą mogą liczyć, wynosi 8000 złotych, jeśli ich zdolność kredytowa na to pozwala. Podobnie jak w przypadku pierwszej pożyczki, okres spłaty wynosi od 1 do 30 dni.

Warunki, które musi spełnić osoba ubiegająca się o pożyczkę w Solven:

 • Musi być pełnoletnim obywatelem Polski.
 • Posiadać aktualny polski dowód osobisty.
 • Być konsumentem i mieć pełną zdolność do czynności prawnych (nie być ubezwłasnowolnionym).
 • Mieszkać w Polsce i posiadać tu meldunek.
 • Mieć stałe dochody wystarczające do spłaty pożyczki.
 • Nie być zadłużonym.
 • Nie mieć żadnej aktywnej lub zaległej pożyczki w przypadku ubiegania się o kolejną pożyczkę w Solven.
 • Mieć własne indywidualne konto bankowe.
 • Posiadać numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail.

Czy Solven sprawdza informacje w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), Krajowym Rejestrze Długów (KRD), Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej (BIG) i Erif?

Solven nie przeprowadza sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), ale sprawdza informacje zawarte w Krajowym Rejestrze Długów oraz Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej (KBIG). W przypadku znalezienia informacji o długach w tych rejestrach, pożyczka może zostać odmówiona.

Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku?

Solven nie wymaga przedstawiania zaświadczeń ani żadnych innych dokumentów. Wystarczy mieć aktualny dowód osobisty.

Jak przebiega proces ubiegania się o pożyczkę w Solven?

Aby otrzymać pożyczkę przez Internet w Solven, należy przejść przez kilka kroków:

 • REJESTRACJA: Aby zaciągnąć pożyczkę, konieczne jest utworzenie indywidualnego konta na stronie internetowej firmy. Wystarczy wybrać pożądaną kwotę pożyczki i okres spłaty za pomocą suwaków w kalkulatorze pożyczkowym. Formularz rejestracyjny jest prosty i wymaga tylko podania imienia, nazwiska, numeru telefonu oraz adresu e-mail. Po dokonaniu rejestracji, konto będzie aktywowane po otrzymaniu kodu potwierdzającego na numer telefonu.
 • WNIOSEK: Po zalogowaniu się na swoje konto, wnioskodawca musi wypełnić formularz, podając dane osobowe, adres zamieszkania, informacje o zatrudnieniu oraz inne źródła dochodu i ich wysokość. Należy także podać informacje na temat miesięcznych zobowiązań finansowych.
 • WERYFIKACJA: Weryfikacja danych odbywa się błyskawicznie poprzez połączenie z kontem bankowym klienta za pomocą aplikacji.
 • DECYZJA: Solven informuje, że standardowa analiza wniosku zajmuje około godziny, ale zazwyczaj czas oczekiwania na decyzję jest krótszy. Klient zostanie poinformowany o decyzji za pomocą SMS-a i e-maila.
 • WYPŁATA PIENIĘDZY: W większości przypadków, pożyczka zostaje przelana na konto klienta w bardzo krótkim czasie, nawet tego samego dnia. Cały proces rejestracji i weryfikacji zajmuje tylko kilkanaście minut, jednak warto złożyć wniosek w godzinach pracy firmy, aby przyspieszyć otrzymanie środków.

Solven posiada wiele kont bankowych, dzięki czemu może przesyłać środki z tego samego banku, na którym klient ma swoje konto. To umożliwia szybki przelew, który dotrze do odbiorcy po kilku chwilach. Klienci banków PKO Bank Polski,

Santander Bank, PeKaO S.A., Millennium Bank, Alior Bank, mBank, Getin Noble Bank, Kredyt Bank, ING Bank, Nordea Bank, BGŻ, BNP Paribas, BPH, Idea Bank, Inteligo, Invest Bank, Credit Agricole, Meritum Bank, Multibank, Bank Pocztowy, Raiffeisen Bank i Toyota Bank mogą liczyć na błyskawiczny przelew.

Czy pożyczkę można spłacić przed terminem?

Tak, każdą pożyczkę w Solven można spłacić wcześniej w dowolnym momencie. W takim przypadku pożyczkobiorca ma prawo do przeliczenia kosztów pożyczki, uwzględniając tylko dni, w których korzystał z pożyczonych środków, a nie cały okres spłaty z umowy.

Czy możliwe jest przedłużenie terminu spłaty w Solven?

Tak, Solven umożliwia standardowe przedłużenie terminu spłaty o 7 dni. Jeśli początkowy okres spłaty wynosi mniej niż 10 dni, istnieje opcja przedłużenia o kolejne 14 dni. Jest to usługa płatna, a jej koszt jest uzależniony od kwoty pożyczki, pierwotnego okresu spłaty oraz długości przedłużenia.

Co się stanie, jeśli nie spłacę pożyczki?

W przypadku braku spłaty pożyczki w terminie, pożyczkodawca będzie miał prawo naliczyć dodatkowe opłaty z tytułu odsetek za nieterminową spłatę, które wynoszą 14% rocznie. Ponadto, firma będzie podejmować działania windykacyjne, wysyłając monity, wezwania do zapłaty i kontaktując się telefonicznie z dłużnikiem. Istnieje także ryzyko, że sprawa zostanie przekazana firmie windykacyjnej, a w skrajnych przypadkach, może dojść do postępowania sądowego i egzekucji komorniczej. Zaległa pożyczka zostanie również odnotowana w Biurze Informacji Kredytowej oraz rejestrze dłużników.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe:

Podobne wpisy