SMART Pożyczka

smart-pozyczka-logo-1

Dokładna nazwa firmy: Aventus Group Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Kard. S. Wyszyńskiego 2B p. III, Białystok
E-mail: [email protected]
WWW: www.smartpozyczka.pl
Telefon kontaktowy: 85 871 00 49
Godziny pracy: Pon.-Pt: 7:30-21:00
Sob.: 9:00-17:00
Ndz.: 9:00-17:00
NIP: 966 202 93 90
REGON: 200358089
KRS: 0000355948

SMART Pożyczka to część dużej, międzynarodowej grupy finansowej, która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek. Należy ona do firmy Aventus Group Sp. z o.o. Ta instytucja działa w wielu europejskich krajach, w tym w Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii, Czechach, Gruzji, Danii i Kazachstanie. W Polsce SMART Pożyczka działa również pod marką Pożyczka Plus. Obie firmy oferują prosty i całkowicie internetowy proces pożyczkowy, wysokie kwoty pożyczek oraz rozbudowane programy lojalnościowe, w których nagradzani są stałymi klienci. Im więcej pożyczek klient zaciągnie, tym większe upusty może otrzymać – nawet do 25%.

Jak wygląda proces pożyczki w SMART Pożyczka?

SMART Pożyczka to marka specjalizująca się w pożyczkach krótkoterminowych, czyli chwilówkach. Oferta jest różnorodna, w zależności od tego, czy klient korzysta z usług firmy po raz pierwszy, czy też jest stałym klientem.

  • Dla nowych klientów dostępna jest DARMOWA POŻYCZKA. Kwota tej pożyczki nie przekracza 2000 złotych, a klient ma możliwość jej spłacenia w terminie 10, 15, 20, 25 lub 30 dni.
  • Stali klienci mogą skorzystać z POŻYCZKI DLA STAŁYCH KLIENTÓW. Kwota pożyczki stopniowo rośnie z każdym kolejnym pożyczeniem, a klient może otrzymać od 3500 złotych za drugim razem, aż do 7000 złotych za dziewiątym razem. Okres spłaty pozostaje taki sam, jak w przypadku darmowej pożyczki – od 10 do 30 dni.

Aby skorzystać z pożyczki w SMART Pożyczka, klient musi spełnić pewne kryteria, takie jak wiek od 21 do 70 lat, polskie obywatelstwo i zamieszkanie na stałe w Polsce, ważny dowód osobisty, odpowiednie zarobki do wysokości pożyczanej kwoty, wiarygodność finansowa bez zaległości i zadłużeń, brak nieuregulowanych należności lub aktywnych pożyczek wobec pożyczkodawcy oraz posiadanie konta bankowego i polskiego numeru telefonu.

Czy SMART Pożyczka sprawdza BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak, SMART Pożyczka dokonuje weryfikacji klientów w kilku rejestrach, m.in. Biurze Informacji Kredytowej (BIK), Krajowym Rejestrze Długów (KRD) oraz Rejestrze Dłużników ERIF. Negatywne wpisy w tych rejestrach nie zawsze skutkują odmową pożyczki, ale klientom wpisanym do KRD lub ERIF pożyczka zostaje odmówiona.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Aby uzyskać pożyczkę w SMART Pożyczka, klient musi posiadać jedynie aktualny polski dowód osobisty.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w SMART Pożyczka?

Proces ubiegania się o pożyczkę w SMART Pożyczka odbywa się w kilku krokach:

  • REJESTRACJA: Klient wybiera kwotę pożyczki i okres spłaty na kalkulatorze na stronie internetowej i rejestruje swoje konto. Podczas rejestracji podaje swoje dane osobowe, numer PESEL, adres e-mail i numer telefonu oraz ustawia hasło do logowania.
  • WNIOSEK: Następnie klient wypełnia wniosek, podając swoje dane, takie jak data urodzenia, miejsce zamieszkania i zameldowania, numer i seria dowodu osobistego, informacje o zatrudnieniu, miesięczne dochody i wydatki.
  • WERYFIKACJA: Aby potwierdzić swoją tożsamość, klient loguje się do swojej bankowości elektronicznej za pomocą usługi Kontomatik.
  • DECYZJA: Po weryfikacji wniosku klient otrzymuje wiadomość e-mail lub SMS z decyzją o przyznaniu lub odmowie pożyczki. Decyzja zostaje zazwyczaj przekazana w ciągu 15 minut od momentu złożenia wniosku.
  • WYPŁATA PIENIĘDZY: Jeśli pożyczka zostaje przyznana, pieniądze zostaną przelane na konto klienta prawie natychmiast.

Czy mogę zaciągnąć pożyczkę bez gwaranta?

Tak, SMART Pożyczka nie wymaga żadnych zabezpieczeń ani gwarantów.

Czy muszę zrobić przelew weryfikacyjny w SMART Pożyczka?

Nie, klient może skorzystać z usługi Kontomatik, która łączy się z jego kontem bankowym i dostarcza niezbędne dane do weryfikacji zdolności kredytowej. To zajmuje tylko kilka minut.

Jak szybko otrzymam pieniądze w SMART Pożyczka?

Procedura złożenia wniosku jest bardzo szybka, a klient otrzymuje decyzję w ciągu kilkunastu minut. Pieniądze są zazwyczaj przelane natychmiast po pozytywnej decyzji. Klienci banków, takich jak PKO BP, Santander Bank, Millennium Bank, Alior Bank, mBank, mogą liczyć na jeszcze szybszy przelew. Pozostali klienci otrzymują pieniądze najwcześniej po kilku godzinach, a najpóźniej w ciągu kolejnego dnia roboczego.

Czy mogę odstąpić od umowy w SMART Pożyczka?

Tak, klient może odstąpić od umowy pożyczki pisem

nie w ciągu 14 dni od jej zawarcia, bez podawania przyczyny. Pożyczkę w takim przypadku należy zwrócić pożyczkodawcy w terminie określonym w umowie, najczęściej 30 dni.

Jakie są koszty pożyczki w SMART Pożyczka?

Poza darmową pierwszą pożyczką, każda kolejna niesie za sobą koszty w postaci odsetek kapitałowych i prowizji. Wysokość tych kosztów zależy od kwoty pożyczki i okresu spłaty. Przykładowe koszty dla pożyczki 1000 złotych na 30 dni wynoszą 282,22 zł, na 15 dni – 266,11 zł, dla pożyczki 2000 złotych na 30 dni – 565,44 zł, dla pożyczki 3000 złotych na 30 dni – 847,66 zł, itd.

Czy możliwa jest spłata przedterminowa w SMART Pożyczka?

Tak, klient zawsze ma możliwość spłaty pożyczki przed terminem określonym w umowie. W takim przypadku koszty należnych odsetek i prowizji zostaną przeliczone zgodnie z liczbą rzeczywistych dni korzystania z pożyczki.

Czy mogę przedłużyć termin spłaty w SMART Pożyczka?

Tak, SMART Pożyczka umożliwia przedłużenie terminu spłaty za pośrednictwem po refinansowania. Wniosek o przedłużenie należy jednak złożyć przed upływem terminu spłaty i ponieść stosowne koszty w zależności od wysokości pożyczki i liczby dni przedłużenia.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki w SMART Pożyczka?

Niezwracanie pożyczki lub jej nieterminowa spłata skutkuje dodatkowymi kosztami i konsekwencjami. Pożyczkodawca nalicza odsetki za nieterminowość w wysokości 14% rocznie od pierwszego dnia po terminie spłaty. Może także podjąć działania windykacyjne lub przekazać dług firmie windykacyjnej. Ostatecznie sprawa może trafić do sądu i komornika, co skutkuje jeszcze wyższymi kosztami. Ponadto, klient, który nie spłaci pożyczki, zostanie wpisany do rejestru dłużników oraz BIK.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe:

Podobne wpisy