Przejdź do treści
Strona główna » Opinie » Pożyczka Plus

Pożyczka Plus

pozyczka-plus-logo

Dokładna nazwa firmy: Aventus Group Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, Białystok
E-mail: info@pozyczkaplus.pl
WWW: www.pozyczkaplus.pl
Telefon kontaktowy: 85 871 00 52
Godziny pracy: Pn. – Pt. 08:00 – 21:00,
Sb.09:00 – 18:00; Nd. 09:00 – 17:00
NIP: 9662029390
REGON: 200358089
KRS: 0000355948

Marka Pożyczka Plus jest częścią grupy Aventus Capital, działającej w kilku europejskich państwach, m.in. w Czechach, Gruzji, Litwie, Łotwie i Ukrainie. Pożyczka Plus specjalizuje się w udzielaniu tzw. chwilówek, czyli szybkich, internetowych pożyczek z krótkim terminem spłaty.

Aventus Group jest członkiem Związku Firm Pożyczkowych oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma. W 2016 roku firma zdobyła nagrodę „Firma Pożyczkowa Roku” w konkursie Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej. Pożyczka Plus angażuje się także w działalność prospołeczną i wspiera projekty charytatywne, takie jak np. Szlachetna Paczka.

Jak wygląda proces pożyczania w Pożyczka Plus?

Głównym obszarem działania Pożyczki Plus jest udzielanie pożyczek o średnich kwotach i terminie spłaty „na raz”. Podobnie jak większość firm pożyczkowych, oferuje dwa typy pożyczek do 5000 złotych.

 • POŻYCZKA PIERWSZA: Kwota pierwszej pożyczki wynosi maksymalnie 2000 złotych z okresem spłaty wynoszącym 15 lub 30 dni. Ta pożyczka jest nieoprocentowana, a prowizja wynosi tylko 10 złotych. Klient oddaje więc tylko 2010 złotych i nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, o ile spłaci pożyczkę w terminie.
 • KOLEJNA POŻYCZKA: Maksymalna kwota pożyczki wzrasta wraz z każdą kolejną, choć w dość wolnym tempie. Przy drugiej pożyczce można pożyczyć maksymalnie 2000 złotych, przy trzeciej – 2200, czwartej – 2600, piątej – 3200, szóstej – 3800, a przy siódmej maksymalny pułap pożyczki wynosi 4100-5000 złotych. Okres spłaty wynosi 15, 30 lub 45 dni, przy czym na 45 dni można pożyczyć dopiero za trzecim razem.

Pożyczka Plus udziela pożyczek każdemu, kto spełnia określone warunki:

 • Posiada pełną zdolność do czynności prawnych (nie może to być osoba nawet częściowo ubezwłasnowolniona).
 • Ubiega się o pożyczkę jako osoba fizyczna/konsument – Pożyczka Plus nie udziela kredytów na działalność gospodarczą czy firmę.
 • Jest obywatelem polskim i legitymuje się ważnym dowodem osobistym.
 • Jest zameldowany na terenie Polski.
 • Ma co najmniej 21, ale nie więcej niż 73 lata.
 • Posiada zdolność kredytową.
 • Posiada założony profil na stronie pozyczkaplus.pl.
 • Ma aktywny telefon komórkowy z polskim numerem.
 • Ma konto w jednym z polskich banków.
 • Nie ma już zaciągniętych i niespłaconych pożyczek w Pożyczka Plus.

Czy Pożyczka Plus sprawdza BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak. Pożyczka Plus zastrzega sobie prawo do sprawdzenia pożyczkobiorcy w Biurach Informacji Gospodarczej, a pożyczkobiorca musi pozytywnie przejść tę weryfikację.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Wystarczy dowód osobisty – w trakcie rejestracji trzeba podać jego numer i serię oraz numer PESEL.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę?

Zaciągnięcie pożyczki przebiega w następujących krokach:

 1. REJESTRACJA: Po ustaleniu pożądanej kwoty pożyczki i okresu spłaty na kalkulatorze finansowym na stronie pozyczkaplus.pl, po kliknięciu w przycisk „weź pożyczkę”, należy wypełnić formularz rejestracyjny i podać dane osobowe, adres e-mail, PESEL, a także numer i serię dowodu osobistego.
 2. WERYFIKACJA: Po ukończeniu procesu rejestracji należy przelać ze swojego rachunku bankowego na wybrany rachunek Rachunek Pożyczka Plus opłatę rejestracyjną w kwocie 1 grosza. Po tym Pożyczka Plus wygeneruje hasło tymczasowe do konta i prześle je klientowi SMS-em. Tym hasłem należy zalogować się na swoim profilu na pozyczkaplus.pl.
 3. WNIOSEK: Wszystkie wnioski o pożyczkę składa się przez swój indywidualny profil na serwisie.
 4. DECYZJA: Decyzja zostanie podjęta w ciągu 15 minut, jeśli wniosek złożony był w dniu roboczym. O decyzji Pożyczka Plus informuje mailowo i SMS-em.
 5. WYPŁATA PIENIĘDZY: Dokonywana jest natychmiastowo po przyznaniu pożyczki.

Czy mogę zaciągnąć pożyczkę bez gwaranta?

Oczywiście, zabezpieczenie w żadnej postaci nie jest wymagane w Pożyczka Plus.

Czy muszę zrobić przelew weryfikacyjny w Pożyczka Plus?

Można, ale nie trzeba wykonywać takiego przelewu. Rejestrację można potwierdzić albo standardowo, przelewem, albo ekspresowo, wybierając natychmiastową weryfikację rachunku bankowego bez żadnych dodatkowych opłat. Ważne jest tylko to, by taką

weryfikację przeprowadzać za pośrednictwem swojego osobistego, indywidualnego konta – konta firmowe lub współdzielone nie będą brane pod uwagę.

Jak szybko otrzymam pieniądze?

Decyzje podejmowane są w ciągu kilkunastu minut, o ile jest to dzień roboczy. Jeśli wniosek o pożyczkę był złożony w dzień wolny od pracy (święta), to decyzja zostanie podjęta w następnego dnia roboczego w godzinach 07.30 – 21.00 w dni powszechne i 09.00 – 17.00 w soboty i niedzielę. Pieniądze przelewane są natychmiastowo i zależą od harmonogramu sesji bankowych banku klienta. W ciągu kilku minut pieniądze dochodzą do klientów, którzy mają konto w bankach: PKO S.A., Bank Millenium, BZ WBK, Alior Bank, Pekao S.A.

Czy mam prawo odstąpienia od umowy?

Tak. Można to zrobić w ciągu 14 dni od momentu jej zawarcia. Należy o tym poinformować Pożyczka Plus i wysłać do nich specjalne oświadczenie.

Jakie są koszty pożyczki w Pożyczka Plus?

Całkowity koszt pierwszej pożyczki w Pożyczka Plus wynosi jedynie 10 złotych, o ile pożyczkę spłaci się w terminie. Koszt kolejnych pożyczek składa się ze stałych odsetek w wysokości 10% oraz prowizji zależnej od kwoty pożyczki i terminu spłaty (od 21,9% do 28,6%).

Dodatkowe, ewentualne koszty to koszt refinansowania pożyczki (od 21,9% do 28,6%) oraz odsetki karne za nieterminową spłatę (14%).

Przykład reprezentatywnego kosztu pożyczki:

 • 5000 zł na 45 dni – 1495,64 złotych
 • 4000 zł na 45 dni – 1196,32 złotych
 • 3000 zł na 30 dni – 896,99 złotych

Czy możliwa jest spłata przedterminowa?

Oczywiście. Klient ma prawo spłacić pożyczkę w każdym dogodnym dla siebie momencie. W takim wypadku należy mu się część opłat za obsługę kredytu, koszty ulegną więc zmniejszeniu.

Czy mogę przedłużyć termin spłaty pożyczki w Pożyczka Plus?

Tak. Nowy Klient może skorzystać z możliwości przedłużenia spłaty na ten sam okres, na który otrzymał pożyczkę, wcześniej musi jednak wnieść opłatę za przedłużenie.

Stali klienci mogą skorzystać z tzw. pożyczki refinansującej, która będzie udzielona przez inną firmę pożyczkową współpracującą z Pożyczka Plus. Nowy kredyt zostanie zaciągnięty dokładnie na okres, na który została zaciągnięta pierwotna pożyczka.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki w Pożyczka Plus?

W przypadku braku spłaty w terminie, Pożyczka Plus ma prawo:

 • naliczyć karne odsetki (14%),
 • wysyłać monity listownie, mailowo i telefonicznie,
 • oddać dług firmie windykacyjnej,
 • skierować sprawę do sądu i komornika,
 • odmówić każdej kolejnej pożyczki,
 • zgłosić dłużnika do rejestrów gospodarczych.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe: