Przejdź do treści
Strona główna » Opinie » Lendon

Lendon

lendon

Dokładna nazwa firmy: Creamfinance Poland spółka z o. o.
Siedziba firmy: ul. Kasprzaka 2/8, Warszawa
E-mail:
Telefon kontaktowy: 22 388 64 44
NIP: 525-254-89-58
REGON: 146563260
KRS: 0000453034

Lendon to usługa pożyczkowa stworzona przez znanego pożyczkodawcę Creamfinance Poland, który jest także właścicielem serwisu LendOn. Jest to rozszerzenie podstawowej oferty pożyczek krótkoterminowych, umożliwiające pożyczenie większej kwoty na dłuższy okres. Serwis utrzymuje wysoki poziom jakości usług, atrakcyjne oferty i przomnieć, że wcześniej Lendon działał pod nazwą Efino, ale w 2018 roku zdecydowano się na zmianę marki na Lendon, co przyniosło korzyści zarówno nowym, jak i stałym klientom.

Jak wygląda pożyczka w Lendon?

Lendon oferuje swoim klientom pożyczki ratalne, które są spłacane co miesiąc w równych ratach. Podobnie jak w przypadku pożyczek krótkoterminowych, istnieje rozróżnienie ofertowe w zależności od stażu klienta. Dostępne są:

 • POŻYCZKI DLA NOWYCH KLIENTÓW: Osoby, które wcześniej nie korzystały z pożyczek w Lendon, mogą otrzymać pożyczkę do 6000 złotych, którą można spłacić w okresie od 3 do 18 miesięcy.
 • POŻYCZKI DLA STAŁYCH KLIENTÓW: Klienci, którzy już korzystali z usług Lendon, mogą otrzymać pożyczkę do 10 000 złotych, którą można spłacić w okresie do 24 miesięcy.

Warunki, które muszą spełnić osoby ubiegające się o pożyczkę w Lendon, to między innymi:

 • Wiek co najmniej 21 lat w dniu składania wniosku o pożyczkę.
 • Polskie obywatelstwo.
 • Posiadanie aktualnego polskiego dowodu osobistego.
 • Pożyczanie pieniędzy na cele osobiste.
 • Zamieszkiwanie i meldunek w Polsce.
 • Stabilne finanse, regularne dochody w odpowiedniej wysokości.
 • Brak wpisów do rejestrów dłużników.
 • Spłacenie wszystkich poprzednich zobowiązań wobec pożyczkodawcy.
 • Posiadanie osobistego konta bankowego.
 • Posiadanie telefonu komórkowego i adresu e-mail.

Czy Lendon sprawdza BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak, Lendon przeprowadza weryfikację w Biurze Informacji Kredytowej, Krajowym Rejestrze Długów oraz ERIF przy każdym wniosku. Dodatkowo, sprawdzane są bazy Krajowego Biura Informacji Gospodarczej oraz Związku Banków Polskich. Osoby posiadające negatywne wpisy w tych bazach mają duże prawdopodobieństwo otrzymania odmowy pożyczki.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Aby ubiegać się o pożyczkę w Lendon, wystarczy posiadać aktualny dowód osobisty. Nie jest wymagane przedstawianie dodatkowych zaświadczeń ani dokumentów.

Jak przebiega proces ubiegania się o pożyczkę w Lendon?

Procedura ubiegania się o pożyczkę w Lendon jest prosta i nie różni się znacznie od innych pożyczkodawców. Składa się z kilku etapów:

 • Rejestracja i wniosek: Klient może ustalić pożądaną kwotę pożyczki przy pomocy dostępnego na stronie kalkulatora. Następnie można przejść bezpośrednio do wniosku, w którym należy podać swoje dane osobowe, informacje o dochodach i wydatkach oraz numer dowodu osobistego, PESEL, telefon komórkowy i adres e-mail.
 • Weryfikacja: Weryfikacja tożsamości odbywa się za pomocą błyskawicznej aplikacji Instantor.
 • Decyzja: Pożyczkodawca podejmuje decyzję o przyznaniu pożyczki w ciągu 15 minut od złożenia wniosku i informuje klienta o tym za pomocą SMS-a i e-maila.
 • Wypłata pieniędzy: Jeśli decyzja jest pozytywna, pieniądze są automatycznie wypłacane.

Kolejne pożyczki są jeszcze łatwiejsze i szybsze. Wystarczy zalogować się na swoje konto w serwisie Lendon i podać pożądaną kwotę i okres spłaty.

Czy pożyczkę można otrzymać bez gwaranta?

Nie, Lendon nie oferuje pożyczek z poręczeniem.

Czy konieczny jest przelew weryfikacyjny w Lendon?

Nie, weryfikacja w Lendon odbywa się za pomocą zewnętrznej aplikacji Instantor, która pozwala na logowanie się na swoje konto bankowe. Pożyczkodawca pobiera niezbędne dane z wniosku i sprawdza ich zgodność z danymi w banku. Nie jest potrzebny dodatkowy przelew weryfikacyjny. Należy jednak korzystać z osobistego konta bankowego i upewnić się, że dane są zgodne ze stanem faktycznym.

Jak szybko otrzymam pieniądze w Lendon?

W Lendon procedury są uproszczone, co pozwala na ich szybkie załatwienie. Weryfikacja rozpoczyna się od razu po złożeniu wniosku, a odpowiedź na wniosek zazwyczaj zostaje udzielona w ciągu 15 minut. Warto jednak złożyć wniosek w godzinach pracy pożyczkodawcy, aby uzyskać odpowiedź w tym samym czasie.

Szybkość otrzymania pieniędzy zależy także od banku, w którym klient ma konto. Najlepiej, gdy jest to bank partnerski Lendon, takie jak PKO BP, Alior Bank, Pekao SA, Santander Bank, Millennium Bank, mBank, Getin Noble Bank. Klienci innych banków otrzymają pieniądze nieco później, ale zazwyczaj w następnym dniu roboczym.

Czy możliwa jest spłata przedterminowa w Lendon?

Tak, każdy pożyczkobiorca ma prawo do wcześniejszej spłaty pożyczki w dowolnym momencie. Możliwa jest zarówno spłata całkowita, jak i częściowa. W takim przypadku pożyczkodawca oblicza ponownie koszty odsetek i prowizji, uwzględniając rzeczywisty okres spłaty (czyli krótszy), co zmniejsza całkowity koszt pożyczki.

Czy można przedłużyć termin spłaty w Lendon?

Bezpośrednie przedłużenie okresu spłaty nie jest dostępne w ofercie Lendon. W przypadku trudności ze spłatą rat, możliwe jest jednak skontaktowanie się z pożyczkodawcą i uzgodnienie zmiany harmonogramu spłaty, co pozwoli na obniżenie miesięcznych opłat. Warto przedyskutować swoją sytuację finansową z pożyczkodawcą.

Co się stanie, jeśli nie spłacę pożyczki w Lendon?

Niespłacenie pożyczki spowoduje próby nakłonienia do spłaty długu za pomocą monitów listownych, wiadomości e-mail i telefonów. Dodatkowo, za każdy dzień zwłoki naliczane będą odsetki karne w wysokości 14% rocznie. W przypadku braku skutku, pożyczkodawca może przekazać dług firmie windykacyjnej (lub upoważnić ją do działania w jego imieniu), wszcząć postępowanie sądowe i skierować sprawę do komornika. Koszty związane z tymi działaniami obciążą pożyczkobiorcę, aż do spłaty długu. Dodatkowo, niespłacenie pożyczki będzie skutkować wpisem do rejestrów dłużników.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe: