Kuki

Dokładna nazwa firmy: FinCapital Sp. z o. o.
Siedziba firmy: ul. Post?pu 18B, Warszawa
E-mail: [email protected]
WWW: www.kuki.pl
Telefon kontaktowy: 22 349 94 10
Godziny pracy: Pon. – Pt. 08:00 – 22:00, Sb.-Ndz. 9:00-17:00
NIP: 7010642695
REGON: 366100525
KRS: 0000653383

Marka Kuki, będąca stroną internetową firmy Ducatos Sp. z o. o., opisuje się jako „przyjazna” instytucja finansowa, ponieważ udziela pożyczek na korzystnych warunkach dla klientów, korzystając z intuicyjnego systemu internetowego, oraz stale ulepsza swoje techniczne systemy. Jedną z największych zalet Kuki jest to, że jest jedną z najszybszych firm pożyczkowych, ponieważ posiada rachunki bankowe w większości głównych banków, co umożliwia ekspresowe wpłaty pożyczek na konta klientów.

Jak wygląda procedura pożyczania w Kuki?

Kuki specjalizuje się głównie w krótkoterminowych pożyczkach, które należy spłacić „na raz”. Warto zaznaczyć, że charakteryzują się one wysokimi kwotami pożyczek dla nowych i stałych klientów, a mianowicie:

PIERWSZA POŻYCZKA ZA DARMO. Nowy klient może otrzymać pożyczkę od 250 do 3000 złotych na okres spłaty od 1 do 30 dni. Jest to pożyczka bez żadnych dodatkowych kosztów, co oznacza, że klient musi spłacić tylko pożyczoną kwotę.

KOLEJNA POŻYCZKA. Przy kolejnej pożyczce, maksymalna kwota wzrasta nawet do 8000 złotych, zachowując ten sam okres spłaty jak przy pierwszej pożyczce.

Kuki skierowana jest do każdej osoby, która spełni następujące warunki:

 • Pełna zdolność do czynności prawnych (osoby ubezwłasnowolnione w jakikolwiek sposób, np. z powodu choroby, nie mogą zawierać umów, również przez Internet).
 • Pożyczka przeznaczona jest wyłącznie na cele konsumenckie, nie można jej zaciągnąć na działalność gospodarczą lub firmę.
 • Pożyczkobiorca musi mieć od 20 do 75 lat oraz być obywatelem Polski.
 • Osoba musi być zameldowana na terenie Polski.
 • Musi posiadać zdolność do spłaty pożyczki.
 • Musi być wiarygodnym kredytowo.
 • Ma założony profil na stronie kuki.pl i prawidłowo wypełniony wniosek.
 • Posiada aktywny telefon komórkowy z polskim numerem.
 • Posiada rachunek bankowy w jednym z polskich banków.
 • Nie ma żadnych niespłaconych pożyczek w firmie Kuki.

Czy Kuki sprawdza rejestr BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak, Kuki w umowie pożyczkowej informuje klienta, że będzie sprawdzać jedynie rejestr Biura Informacji Gospodarczej oraz Biuro Informacji Kredytowej. Aby otrzymać pożyczkę, klient nie może mieć zaległości w spłatach w innych instytucjach ani ogłoszonej upadłości konsumenckiej.

Jakie dokumenty są potrzebne do zaciągnięcia pożyczki?

Wystarczy jedynie dowód osobisty, ponieważ podczas rejestracji należy podać jego numer, serię i numer PESEL.

Jak przebiega proces ubiegania się o pożyczkę w Kuki?

Procedury pożyczkowe w Kuki są bardzo proste i składają się z kilku prostych kroków:

 • REJESTRACJA I WNIOSEK. Procedura rozpoczyna się na stronie głównej kuki.pl, gdzie znajduje się kalkulator pożyczkowy. Wystarczy w nim dwoma prostymi ruchami suwaków ustawić żądaną kwotę pożyczki oraz okres spłaty. Dodatkowo, można tam zobaczyć rzeczywistą kwotę do spłaty. Po kliknięciu przycisku „dalej”, klient zostanie przeniesiony na stronę z krótkim formularzem rejestracyjnym i wnioskiem, które należy wypełnić podając dane osobowe i adresowe, numer telefonu, adres e-mail, numer dowodu osobistego i PESEL, a także informacje o miesięcznych dochodach i wydatkach.
 • WERYFIKACJA. Następnie klient musi dokonać przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza na jeden z rachunków bankowych Kuki.
 • DECYZJA I WYPŁATA POŻYCZKI. Po złożeniu wniosku Kuki powiadomi klienta o swojej decyzji za pomocą SMS-a i e-maila w ciągu kilkunastu minut, a następnie natychmiastowo przelać całą kwotę pożyczki na konto klienta.

Aby zaciągnąć kolejną pożyczkę, wystarczy złożyć wniosek, korzystając ze swojego osobistego profilu na stronie kuki.pl.

Czy możliwe jest otrzymanie pożyczki bez gwaranta w Kuki?

Tak, Kuki nie wymaga żadnego zabezpieczenia pożyczki.

Czy muszę wykonać przelew weryfikacyjny w Kuki?


Niestety, pożyczając w Kuki, konieczne jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego jako jedyny sposób potwierdzenia swojej tożsamości i numeru konta bankowego. Na szczęście Kuki ma rachunki w wielu bankach, więc większość weryfikacyjnych opłat zostanie zaksięgowana ekspresowo i nie opóźni procedury pożyczkowej. Warto pamiętać, że konto bankowe musi należeć WYŁĄCZNIE do klienta – konta firmowe lub współdzielone nie będą brane pod uwagę.

Jak szybko otrzymam pieniądze w Kuki?

Decyzje w Kuki podejmowane są zazwyczaj w ciągu kilkunastu minut, jeśli wniosek zostanie złożony w dni robocze i w godzinach pracy firmy. W przypadku składania wniosku w innych godzinach, klient musi liczyć się z opóźnieniem w przyznaniu pożyczki, które nastąpi dopiero w kolejnym dniu roboczym.

Nie trzeba jednak martwić się o czas zaksięgowania przelewu. Kuki posiada konta w takich bankach jak: PKO BP, Pekao, mBank, BRE, MultiBank, BZ WBK, Kredyt Bank, ING Bank Śląski, Millenium, Alior, Bank BPH i Getin Bank. Jeśli klient również ma rachunek w jednym z tych banków, pieniądze zostaną zaksięgowane na jego koncie w ciągu kilku minut. W pozostałych, nielicznych przypadkach, zaksięgowanie pożyczki nie powinno zająć więcej niż jeden dzień roboczy.

Czy mam prawo odstąpić od umowy w Kuki?

Oczywiście, jako konsument masz prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny. W takim przypadku musisz niezwłocznie zwrócić całą kwotę pożyczki.

Jakie są koszty pożyczki w Kuki w Kuki?

Pierwsza pożyczka w Kuki nie wiąże się z żadnymi kosztami, o ile zostanie spłacona w wyznaczonym terminie. Natomiast każda kolejna pożyczka będzie wiązała się z następującymi kosztami:

Koszty odsetek w wysokości 10% w skali roku.
Koszty prowizji, zależne od kwoty pożyczki i okresu spłaty.

Przykładowe koszty pożyczki:

 • 2000 zł na 30 dni – 380 zł
 • 3000 zł na 30 dni – 570 zł
 • 4000 zł na 30 dni – 760 zł
 • 5000 zł na 30 dni – 950 zł
 • 6000 zł na 30 dni – 1140 zł
 • 7000 zł na 30 dni – 1329 zł
 • 8000 zł na 30 dni – 1519,90 zł

Czy możliwa jest spłata przedterminowa w Kuki?

Tak, możesz spłacić pożyczkę przed ostatecznym terminem spłaty w dowolnym momencie. Wtedy możesz liczyć na zwrot części kosztów związanych z odsetkami i prowizją.

Czy mogę przedłużyć termin spłaty w Kuki?

Tak, przedłużenie okresu spłaty w Kuki jest możliwe nawet dwukrotnie, ale tylko w przypadku pierwszej pożyczki. Przy kolejnych pożyczkach możliwe jest tylko jedno przedłużenie. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami, od 9,7% do 15,7% bazowej kwoty pożyczki.

Co się stanie, jeśli nie spłacę pożyczki w Kuki?

W przypadku braku spłaty klienta, Kuki ma prawo podjąć następujące działania:

 • Naliczenie odsetek karnych w wysokości 14%.
 • Wysyłanie monitów różnymi formami komunikacji.
 • Przekazanie długu firmie windykacyjnej.
 • Wniesienie sprawy do sądu i przekazanie jej komornikowi.
 • Dokonanie odpowiedniego wpisu dotyczącego dłużnika w rejestrach kredytowych.

Podobne wpisy