Fellow Finance

Dokładna nazwa firmy: FELLOW FINANCE Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Nowogrodzkiej 44 lok.3, Warszawa
E-mail: [email protected]
Telefon kontaktowy: 223975115
NIP: 7010508554
REGON: 362560885
KRS: 0000576864

Fellow Finance to północnoeuropejska firma finansowa, należąca między innymi do helsińskiego Taaleri Oyi, założona w 2013 roku. Jest to innowacyjne przedsiębiorstwo, które działa jako pośrednik pomiędzy inwestorami a pożyczkobiorcami. Działają za pomocą dedykowanej platformy online, która umożliwia pożyczkobiorcom indywidualne ustalanie dogodnych warunków pożyczki, a inwestorom pozwala na osiąganie rozsądnych zysków z oprocentowania tych pożyczek.

Jakie są zasady udzielania pożyczek w Fellow Finance?

Fellow Finance oferuje elastyczne pożyczki na różnorodne cele, takie jak większe zakupy, konsolidację innych pożyczek, remonty, itp. Są to tzw. pożyczki społecznościowe, co oznacza, że pożyczki udzielane są przez innych ludzi, którzy chcą na tym zarobić. Dzięki temu pożyczkobiorcy mogą swobodnie ustalać wysokość pożyczki oraz miesięczną ratę.

Maksymalna kwota pożyczki wynosi 12 000 złotych, a okres spłaty wynosi od 4 do 24 miesięcy.

O pożyczkę społecznościową w Fellow Finance może ubiegać się każda osoba, która:

 • ma co najmniej 20 lat, ale nie więcej niż 75 lat,
 • mieszka w Polsce,
 • ma pełną zdolność do czynności prawnych,
 • posiada polskie konto bankowe oraz korzysta z bankowości elektronicznej od co najmniej 3 miesięcy,
 • posiada zdolność kredytową,
 • uwierzytelnia swoją tożsamość i dochody przez system Kontomatik,
 • posiada polski numer telefonu i konto e-mailowe,
 • zarejestrowała się na stronie fellowfinance.pl.

Czy Fellow Finance sprawdza bazę BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak, Fellow Finance weryfikuje klientów w tych rejestrach, ale obecność w nich nie oznacza automatycznej odmowy pożyczki.

Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o pożyczkę?

Do złożenia wniosku o pożyczkę w Fellow Finance wymagane są przede wszystkim dane osobowe z dowodu osobistego (numer dokumentu i PESEL). Dodatkowo konieczny jest wyciąg z konta bankowego za ostatnie 3 miesiące, ale ten zostanie pobrany automatycznie po zalogowaniu się przez klienta do systemu Kontomatik.

Jak przebiega proces ubiegania się o pożyczkę w Fellow Finance?

Proces ubiegania się o pożyczkę w Fellow Finance jest prosty i składa się z kilku kroków:

 • Ustalenie wysokości pożyczki i raty za pomocą specjalnego kalkulatora dostępnego na stronie fellowfinance.pl.
 • Wypełnienie elektronicznego wniosku po kliknięciu przycisku „złóż wniosek” na kalkulatorze pożyczkowym, podając swoje dane osobowe.
 • Weryfikacja tożsamości klienta, danych bankowych oraz zdolności kredytowej za pośrednictwem systemu Kontomatik, poprzez zalogowanie się do bankowości elektronicznej.
 • Przedstawienie klientowi indywidualnej oferty pożyczkowej, którą klient może zaakceptować lub odrzucić, poczekawszy na bardziej korzystne oferty.
 • Po akceptacji oferty, Fellow Finance natychmiastowo przelane pieniądze na konto klienta.

Czy jest możliwa pożyczka bez żyranta?

Tak, w Fellow Finance nie ma wymogu posiadania żyranta przy udzielaniu pożyczek.

Czy konieczny jest przelew weryfikacyjny?

Nie, Fellow Finance korzysta z zewnętrznej aplikacji Kontomatik, która pobiera dane osobowe i bankowe klienta po jego zalogowaniu do bankowości elektronicznej. W tym przypadku nie ma potrzeby wykonania dodatkowego przelewu. Ważne jest, aby logować się za pomocą swojego indywidualnego konta bankowego, ponieważ wspólne konta lub firmowe nie zostaną zweryfikowane.

Jak szybko otrzymam pieniądze po pozytywnej decyzji?

Wnioski w Fellow Finance są analizowane szybko, często jeszcze tego samego dnia, chyba że jest to dzień wolny od pracy, wtedy może to potrwać około 15 minut od złożenia wniosku.

Po zaakceptowaniu wniosku, Fellow Finance umieszcza go w systemie, gdzie pożyczkodawcy mogą składać oferty. Te oferty mogą pojawić się w ciągu kilku minut lub może to potrwać kilka dni, w zależności od zdolności kredytowej klienta. Po zaakceptowaniu oferty, pieniądze zostaną przelane na konto klienta w ciągu tego samego dnia, jeśli jest to dzień roboczy, lub w pierwszym dniu roboczym po zaakceptowaniu pożyczki. Dokładna data zależy od harmonogramu sesji bankowych.

Czy możliwa jest spłata przed terminem?

Tak, klient ma możliwość spłaty częściowej lub całkowitej pożyczki w dowolnym momencie. W takim przypadku koszty pożyczki zostaną odpowiednio zmniejszone, uwzględniając liczbę dni dzielącą termin spłaty od terminu końcowego.

Czy istnieje możliwość przedłużenia spłaty pożyczki?

Tak, można przesunąć termin spłaty raty o 14 dni lub odroczyć go o miesiąc. To możliwe tylko w przypadku, gdy klient terminowo spłacał wszystkie wcześniejsze raty. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami, a opóźnienie spłaty będzie możliwe po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

Co się stanie, jeśli nie będę w stanie spłacić pożyczki?

W przypadku braku terminowej spłaty pożyczki, a także braku reakcji na monity, Fellow Finance naliczy maksymalne odsetki za opóźnienie (14%). Firma może także przekazać zadłużenie do zewnętrznej firmy windykacyjnej lub wdrożyć postępowanie sądowe i komornicze, a klient będzie musiał pokryć koszty tego postępowania, które będą pierwsze do spłaty. Dodatkowo, dłużnik zostanie wpisany do odpowiednich rejestrów gospodarczych, co może uniemożliwić mu zaciągnięcie kolejnej pożyczki w Fellow Finance lub w innych instytucjach pożyczkowych.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe:

Podobne wpisy