ExtraPortfel

Dokładna nazwa firmy: Creamfinance Poland Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Kasprzaka 2/8, Warszawa
E-mail: [email protected]
WWW: www.extraportfel.pl
Telefon kontaktowy: 22 388 66 66
Godziny pracy: Pn. – Pt. 08:00 – 22:00
Sb. – Ndz. 09:00-18:00
NIP: 525-254-89-58
REGON: 363682923
KRS: 0000453034

ExtraPortfel to firma, która specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek online, gdzie klient nie musi przedstawiać żadnych innych dokumentów niż dowód osobisty – bez zaświadczeń o zarobkach. Firma oferuje zarówno pożyczki nieoprocentowane, jak i oprocentowane w małych kwotach, przy korzystnych terminach spłaty.

Jak wyglądają pożyczki w ExtraPortfel?

Maksymalna kwota pożyczki wynosi 5000 złotych na okres spłaty od 5 do 45 dni, jednak ta oferta skierowana jest do klientów, którzy już wcześniej pożyczali w ExtraPortfel. Koszt pożyczki dla stałych klientów zostanie wyświetlony za pomocą kalkulatora pożyczkowego dostępnego na stronie extraportfel.pl.

Zaciągając pożyczkę po raz pierwszy, możemy pożyczyć maksymalnie 2000 złotych na ten sam okres. W tym przypadku pożyczka jest nieoprocentowana, a klient oddaje tylko taką kwotę, jaką pożyczył.

Aby zaciągnąć pożyczkę w ExtraPortfel, należy spełnić następujące warunki:

 • Zarejestrować się na stronie extraportfel.pl.
 • Posiadać pełną zdolność do czynności prawnych (nie mogą być one ograniczone np. z powodu częściowego ubezwłasnowolnienia wynikającego z choroby).
 • Ukończyć 21 lat, ale nie mieć więcej niż 70.
 • Być obywatelem polskim i legitymować się ważnym dowodem osobistym.
 • Mieszkać na stałe na terenie Polski.
 • Dokonać weryfikacji tożsamości za pomocą usługi Instantor.

Czy ExtraPortfel sprawdza BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak. ExtraPortfel zastrzega sobie prawo do wysłania zapytań o figurowanie w wyżej wymienionych bazach. Jeżeli klient znajduje się w którejś z nich, może liczyć się z otrzymaniem negatywnej decyzji o przyznaniu pożyczki.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Wystarczy tylko dowód osobisty, a właściwie jedynie dane spisane z tego dowodu i wpisane we wniosku pożyczkowym. ExtraPortel może skontaktować się z wnioskującym, aby potwierdzić inne dane zawarte w formularzu (np. wysokość zarobków). Nie trzeba przedstawiać na to żadnych dokumentów, ale trzeba liczyć się z tym, że za podanie nieprawdziwych informacji może grozić odpowiedzialność karna.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w ExtraPortfel?

Aby zaciągnąć pożyczkę w ExtraPortfel, wystarczy wykonać kilka podstawowych kroków:

POŻYCZKA PIERWSZA:

 • REJESTRACJA. Pożyczki dokonuje się na oficjalnej stronie internetowej extraportfel.pl. Znajduje się tam kalkulator pożyczkowy, w którym można ustawić pożądaną kwotę i termin spłaty. System ten od razu pokaże również kwotę odsetek, prowizji oraz całkowity koszt pożyczki. Po tym wystarczy kliknąć przycisk „weź pożyczkę” i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Oprócz danych osobowych, numeru dowodu osobistego i PESEL, należy podać także informacje o długości zamieszkania pod podanym adresem, zatrudnieniu, wysokości dochodów, telefonie do pracodawcy i wysokości miesięcznych zobowiązań.
  POTWIERDZENIE REJESTRACJI. Odbywa się poprzez zalogowanie się do zewnętrznej usługi Instantor, gdzie należy zalogować się do swojego konta bankowego za pomocą loginu i hasła.
  DECYZJA I WYPŁATA PIENIĘDZY. Decyzja o przyznaniu pożyczki zostanie wykonana w ten sam dzień roboczy – wykona ją zautomatyzowany system, dzięki czemu będzie ona dostępna w ciągu kilku minut. Pieniądze znajdą się na koncie ekspresowo, nawet w ciągu 15 minut.

POŻYCZKA KOLEJNA może być zaciągnięta bez rejestracji, przy użyciu swojego profilu użytkownika w zakładce „Złóż wniosek”.

Czy muszę zrobić przelew weryfikacyjny?

Nie. ExtraPortfel potwierdzenie tożsamości i numeru konta bankowego przeprowadza przez zewnętrzną aplikację Instantor, nie trzeba samemu wykonywać przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza. Instantor sam ściągnie tę kwotę po zalogowaniu na konto.

Pamiętać należy tylko o tym, by logować się na swoje indywidualne, osobiste konto. Konta współdzielone lub firmowe będą odrzucone w procesie weryfikacji.

Jak szybko otrzymam pieniądze?

O pożyczkę można ubiegać się w każdym możliwym momencie, również w ciągu godzin nocnych i świąt. Należy jednak liczyć się z tym, że decyzja o przyznaniu pożyczki nastąpi dopiero podczas najbliższego dnia roboczego, a pieniądze dotrą na konto bankowe zgodnie z systemem przelewów bankowych. Weryfikacja dokonywana jest poprzez zautomatyzowany system, więc zajmie nie więcej niż 15 minut. O wydaniu decyzji Extraportfel poinformuje o tym klienta SMS-em i e-mailem. Pieniądze zaś znajdą się na koncie zgodnie z harmonogramem sesji bankowych – jeżeli klient posiada konto w tym samym banku co ExtraPortfel, to przelew znajdzie się na koncie natychmiastowo po jego zleceniu. W pozostałych przypadkach zajmie to nie więcej niż 24 godziny.

Jakie są koszty pożyczki w ExtraPortfel?

Pierwsza pożyczka w maksymalnej wysokości 2000 złotych jest bezpłatna, a klient oddaje tylko taką kwotę, jaką pożyczył.

W pozostałych przypadkach na całkowity koszt kredytu składają się:

 • Prowizja wahająca się w granicach od 18,7% do 29,9% całkowitej kwoty i zależna od wysokości pożyczki i terminu spłaty.
 • Odsetki stałe w wysokości 10%.

Przykładowy koszt pożyczki przy maksymalnej kwocie 5000 złotych i terminie spłaty 45 dni wyniesie 1491 złotych.

Czy mogę odstąpić od umowy?

Tak. Można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia bez podawania przyczyny. W takim wypadku należy przesłać stosowne oświadczenie na adres ExtraPortfel lub przesłać skan takiego oświadczenia pocztą elektroniczną. Należy także niezwłocznie zwrócić całą kwotę pożyczki.

Czy możliwa jest spłata przedterminowa?

Oczywiście. Jest to jedno z podstawowych praw klienta. Częściowa lub całkowita spłata pożyczki przed terminem nie wymaga od pożyczkobiorcy żadnych dodatkowych oświadczeń i procedur. W tym wypadku koszty pożyczki ulegają zmniejszeniu o liczbę dni dzielącą spłatę pożyczki od końcowego terminu spłaty.

Czy mogę przedłużyć termin spłaty w ExtraPortfel?

ExtraPortfel nie zakłada z góry takiej opcji. Jednak w przypadku problemów ze spłatą oferuje możliwość refinansowania pożyczki, czyli w praktyce zaciągnięcia kolejnego kredytu u innego pożyczkodawcy współpracującego z ExtraPortfel. Nowy kredyt pokrywa pożyczkę zaciągniętą u ExtraPortfel, a termin spłaty nowego zobowiązania jest określany indywidualnie.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki?

W przypadku niespłacenia pożyczki w wyznaczonym terminie, ExtraPortfel podejmie następujące działania:

 • Wysyłanie monitów SMS-em, mailowo, telefonicznie lub listownie.
 • Naliczanie odsetek za nieterminową spłatę w wysokości 14%.
 • Skierowanie sprawy do firmy windykacyjnej.
 • Skierowanie sprawy do windykacji sądowej i komorniczej, przy czym klient zobowiązany jest wtedy pokryć koszty postępowania, a będą one ściągane w pierwszej kolejności.
 • Zgłoszenie klienta do odpowiedniego rejestru.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe:

Podobne wpisy