Creditstar

Dokładna nazwa firmy: Creditstar Poland
Siedziba firmy: ul. Grochowska 306/308, Warszawa
E-mail: [email protected]
Telefon kontaktowy: 22 307 51 53
NIP: 5213656885
REGON: 146912819
KRS: 0000479212

CreditStar to międzynarodowa firma, działająca na międzynarodowym rynku już ponad 11 lat, obecna w ośmiu krajach na całym świecie. W Polsce istnieje od 2013 roku i specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek finansowych o niskiej kwocie. Do tej pory CreditStar udzielił już ponad pół miliona pożyczek.

Jak wygląda oferta pożyczek w CreditStar?

CreditStar posiada dwie oferty pożyczkowe: jedną dla nowych klientów oraz drugą dla klientów powracających. Osoba, która bierze pożyczkę po raz pierwszy, może pożyczyć maksymalnie 1500 złotych, a dla klienta powracającego limit ten wzrasta do 5000 złotych. W obu przypadkach termin spłaty wynosi od 5 dni do 3 miesięcy, a w przypadku terminu spłaty powyżej 30 dni, przyjmuje się system miesięcznych rat.

Warunki uzyskania pożyczki w CreditStar:

 • Osoba musi mieć ukończone 18 lat.
 • Mieszkać na stałe na terenie Polski.
 • Legitymować się ważnym dokumentem tożsamości lub kartą stałego pobytu w Polsce.
 • Posiadać stałe dochody w Polsce.
 • Posiadać telefon komórkowy i konto bankowe w Polsce.
 • Posiadać wiarygodność kredytową.

CreditStar sprawdza BIK, BIG, KRD i ERIF, więc figurowanie w którejkolwiek z tych baz danych może skutkować odmową udzielenia pożyczki.

Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania pożyczki w CreditStar?

Wystarczy jedynie ważny dowód tożsamości, gdyż potrzebne będzie podanie jego numeru, serii oraz numeru PESEL. Wnioskujący będzie również musiał podać źródło swoich dochodów i ich wysokość, chociaż nie jest wymagane przedstawienie odpowiednich dokumentów. Jednak informacje te będą na pewno sprawdzane. Warto pamiętać, że wprowadzenie nieprawdziwych danych (np. zawyżenie dochodów) może pociągnąć za sobą konsekwencje prawne.

Jak przebiega proces ubiegania się o pożyczkę w CreditStar?

Wniosek o pożyczkę składa się z kilku podstawowych kroków:

 • REJESTRACJA: Ustalanie pożądanej kwoty i okresu spłaty na suwakach pożyczkowych na stronie creditstar.pl oraz złożenie wniosku.
 • WERYFIKACJA: Potwierdzenie tożsamości i zapewnienie bezpieczeństwa transakcji poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza.
 • ROZPATRZENIE WNIOSKU: Przesłany wniosek zostanie rozpatrzony w godzinach pracy biura CreditStar, a w niektórych przypadkach klient może zostać skontaktowany w celu uzyskania dodatkowych informacji.
 • PRZESŁANIE PIENIĘDZY: Po wydaniu decyzji pożyczkowej, klient zostanie poinformowany o jej wyniku, a cała kwota pożyczki zostanie przelana na jego konto, z którego wcześniej został wykonany przelew weryfikacyjny.

Czy pożyczka w CreditStar wymaga gwaranta?

Nie, CreditStar udziela pożyczek bez konieczności posiadania dodatkowych zabezpieczeń.

Czy przelew weryfikacyjny jest obowiązkowy?

Tak, oprócz ważnego dowodu tożsamości, przelew weryfikacyjny stanowi sposób na potwierdzenie tożsamości klienta. Przelew ten musi być dokonany z osobistego konta, które jest jednoosobowe – wspólne lub firmowe konta nie zostaną zaakceptowane w procesie weryfikacji.

Jak szybko otrzymam pieniądze po udzieleniu pozytywnej decyzji?

Wniosek o pożyczkę można składać o każdej porze dnia, włącznie z niedzielami i świętami. Warto jednak pamiętać, że w takich przypadkach wniosek zostanie rozpatrzony dopiero w następnym dniu roboczym. Według CreditStar, po udzieleniu pozytywnej decyzji, pieniądze powinny trafić na konto klienta w ciągu 15 minut. To możliwe dzięki posiadaniu rachunków w głównych bankach, co umożliwia szybki transfer środków jako płatność wewnętrzna w obrębie tego samego banku.

Ile kosztuje pożyczka w CreditStar?

Całkowity koszt pożyczki składa się z kilku elementów:

 • Prowizja, która waha się od 4,5% do 27% kwoty pożyczki, zależnie od jej wysokości i terminu spłaty.
 • Odsetki w wysokości stałej 10%.
 • Koszty ewentualne, takie jak odsetki za opóźnienie spłaty i koszty związane z procesem windykacyjnym.

Przykładowo, całkowity koszt pożyczki w wysokości 5 tysięcy złotych do spłaty w trzech miesięcznych ratach wynosiłby 1711,06 złotych.

Czy możliwa jest spłata przedterminowa w CreditStar?

Tak, klient ma prawo do przedterminowej spłaty pożyczki, co jest jednym z jego podstawowych praw. Częściowa lub całkowita spłata przed terminem pozwala zmniejszyć koszty pożyczki o liczbę dni dzielącą rzeczywistą spłatę od końcowego terminu spłaty.

Czy mogę przedłużyć termin spłaty w CreditStar?

Tak, klient ma możliwość przedłużenia okresu spłaty pożyczki dwukrotnie, każdorazowo na okres 30 dni. Wniosek o przedłużenie należy złożyć nie później niż 5 dni przed ostatecznym terminem spłaty.

Co grozi, jeśli nie spłacę pożyczki w CreditStar?

W przypadku niespłacenia pożyczki w terminie, CreditStar ma prawo podjąć następujące działania:

 • Obciążenie klienta odsetkami maksymalnymi za opóźnienie (14%).
 • Wystosowanie wezwań do zapłaty drogą e-mailową, telefoniczną, SMS-em lub listownie.
 • Przekazanie zadłużenia do postępowania windykacyjnego przed sądem, co skutkuje dodatkowymi kosztami związanymi z tym procesem.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe:

Podobne wpisy