Ale gotówka

Dokładna nazwa firmy: Primus Finance Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Rodziny Hiszpańskich 8, Warszawa
E-mail: [email protected]
Telefon kontaktowy: 22 201 27 76
NIP: 5213717701
REGON: 363443466
KRS: 0000594858

Ale Gotówka jest jedną z wielu marek pożyczkowych utworzonych przez spółkę Primus Finance Sp. z o. o. Marka ta funkcjonuje obok już znanych nazw, takich jak Halopożyczka czy Chwilówkomat. Ale Gotówka, podobnie jak inne produkty finansowe firmy Primus Finance, wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne, zapewniając stuprocentowe bezpieczeństwo procesu uzyskiwania pożyczki oraz profesjonalną kadrę z wieloletnim doświadczeniem w branży pożyczkowej. Dzięki temu klient może liczyć na szybki i łatwy proces uzyskiwania pożyczki.

Jak wygląda pożyczka w Ale Gotówka?

Ale Gotówka specjalizuje się w udzielaniu typowych chwilówek, czyli niezbyt wysokich pożyczek z krótkim terminem spłaty.

W przypadku Ale Gotówka, klient może skorzystać z dwóch typów pożyczek:

PIERWSZA POŻYCZKA ZA DARMO. Nowy klient może pożyczyć maksymalnie 2000 złotych, jednak nie ponosi żadnych kosztów pożyczki, jeśli odda pieniądze w terminie. Całkowity koszt pożyczki wynosi wtedy 0 złotych. Okres spłaty dla tej pożyczki to 7, 14, 21 lub 30 dni.

KOLEJNA, PŁATNA POŻYCZKA. Maksymalna kwota dostępna dla powracającego klienta rośnie wraz z liczbą zaciągniętych i spłaconych pożyczek w Ale Gotówka. Dlatego klient może pożyczyć 2500 złotych za drugim razem, 3000 złotych za trzecim razem, 4000 złotych za czwartym razem oraz 5000 złotych za piątym. Każdorazowo obowiązuje taki sam okres spłaty, jak w przypadku pierwszej pożyczki.

Ale Gotówka udziela pożyczki każdemu, kto spełni następujące warunki:

 • Wiek klienta mieści się w zakresie 18-75 lat.
 • Posiada pełną zdolność do zawierania umów (nieograniczona np. częściowym lub całkowitym ubezwłasnowolnieniem).
 • Ma obywatelstwo polskie i stały adres zamieszkania na terenie Polski.
 • Posiada ważny dowód osobisty.
 • Ma zdolność kredytową, potwierdzoną stałym dochodem w wysokości co najmniej 600 złotych netto w ciągu ostatnich 3 miesięcy.
 • Ma wiarygodność kredytową.
 • Posiada konto bankowe (nie będące kontem w SKOK).
 • Posiada aktywny numer telefonu komórkowego i adres e-mail.
 • Nie ma niespłaconej pożyczki w Ale Gotówka.

Czy Ale Gotówka sprawdza BIK, BIG, KRD i ERIF?

Tak, weryfikacja w rejestrach BIK, BIG, KRD i ERIF jest podstawową procedurą weryfikacyjną w Ale Gotówka. Klient, którego dane znajdą się w którymkolwiek z tych rejestrów, niestety nie otrzyma pożyczki.

Jakie dokumenty są potrzebne w Ale Gotówka?

Wystarczy polski, ważny dowód osobisty. Nie trzeba go jednak okazywać, a do procesu pożyczkowego potrzebny jest jedynie jego numer i seria.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w Ale Gotówka?

Proces pożyczkowy w większości firm jest podobny. Także w Ale Gotówka składa się z kilku prostych kroków:

 • REJESTRACJA I WNIOSEK. Proces rozpoczyna się na stronie alegotowka.pl, gdzie klient może za pomocą kalkulatora pożyczkowego wybrać pożądaną kwotę i okres spłaty. Po kliknięciu przycisku „biorę pożyczkę”, wypełnia krótki formularz z wnioskiem pożyczkowym, podając podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, dane kontaktowe, wysokość zarobków i miesięcznych zobowiązań, oraz numer dowodu osobistego i PESEL. W formularzu klient musi także udzielić pełnomocnictwa do podpisania umowy pożyczkowej.
 • WERYFIKACJA KONTA BANKOWEGO I DANYCH. W celu potwierdzenia swoich danych i numeru konta bankowego, klient musi tradycyjnie wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 1 złotego lub skorzystać z aplikacji Szybka Identyfikacja, która nie wymaga przelewu.
 • DECYZJA i WYPŁATA PIENIĘDZY. Zarówno decyzja, jak i wypłata pieniędzy, dokonywane są w ciągu kilku minut po weryfikacji. Klient zostanie poinformowany o decyzji za pomocą e-maila i SMS-a.

Każdą kolejną pożyczkę można zaciągnąć, używając swojego osobistego profilu w serwisie alegotowka.pl.

Czy mogę zaciągnąć pożyczkę bez gwaranta?

Tak, Ale Gotówka nie wymaga gwaranta do udzielenia pożyczki.

Czy muszę zrobić przelew weryfikacyjny w Ale Gotówka?


Niekoniecznie. Można wykonać taki przelew, ale można także skorzystać z metody Szybka Identyfikacja, która pobiera dane bankowe i osobiste klienta z jego konta bankowego za pomocą aplikacji. Ważne jest, aby było to WŁASNE, indywidualne konto klienta – Ale Gotówka odrzuca konta współdzielone, firmowe, a także konta należące do SKOK-ów.

Jak szybko otrzymam pieniądze w Ale Gotówka?

Wnioski w Ale Gotówka są analizowane przez automatyczny system, więc zwykle weryfikacja nie zajmuje więcej niż kilka minut. Szybka decyzja dotyczy jednak tylko dni roboczych. W dni wolne od pracy lub w godzinach nocnych, decyzja zostanie przekazana klientowi następnego dnia roboczego.

Dzięki usłudze ekspresowych przelewów Blue Cash, dostępnych w prawie wszystkich bankach na polskim rynku, pieniądze trafiają na konto klienta niemal natychmiastowo. Jeśli bank klienta nie obsługuje takich transferów, przelew od Ale Gotówka zostanie zaksięgowany maksymalnie następnego dnia roboczego.

Czy mogę odstąpić od umowy w Ale Gotówka?

Tak, można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia, bez podawania przyczyny, za pomocą formularza odstąpienia dostępnego w umowie pożyczki.

Jakie są koszty pożyczki w Ale Gotówka?

Koszty pierwszej pożyczki do 2000 złotych wynoszą 0 złotych, jeśli zostanie ona spłacona w terminie.

Dla każdej kolejnej pożyczki, klient musi ponieść koszty prowizji oraz oprocentowania stałego w wysokości 10% w skali roku.

Reprezentatywny koszt pożyczki:

 • 2500 złotych na 14 dni – 488,18 złotych
 • 2500 złotych na 30 dni – 706,80 złotych
 • 3000 złotych na 30 dni – 848,40 złotych
 • 4000 złotych na 30 dni – 1131,30 złotych
 • 5000 złotych na 30 dni – 1413,90 złotych

Czy mogę przedłużyć termin spłaty w Ale Gotówka?

Niestety, nie. W razie problemów ze spłatą, warto skontaktować się bezpośrednio z firmą pod numerem 22 201 27 76 i próbować wspólnie rozwiązać problem. Istnieje szansa, że Ale Gotówka zgodzi się na odroczenie spłaty lub rozłożenie zaległości na raty.

Czy mogę spłacić pożyczkę wcześniej w Ale Gotówka?

Tak, można to zrobić w każdej chwili. W takim przypadku można ubiegać się o obniżenie kosztów prowizji i oprocentowania za niewykorzystany okres pożyczkowania.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki w Ale Gotówka?

Warto spłacać pożyczki w terminie, ponieważ brak spłaty może skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami, takimi jak:

 • Odsetki karne w wysokości 14% w skali roku.
 • Wpis do bazy BIK.
 • Postępowanie windykacyjne prowadzone przez zewnętrzną firmę.
 • Sprawa w sądzie, a w konsekwencji egzekucja komornicza.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe:

Podobne wpisy