Motopożyczka

opinie, kontakt, informacje

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Kwota pożyczki

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Motopożyczka logo
Ocena: Oceń jako pierwszy !
(ilość ocen: 0)
Dokładna nazwa firmy: MBR FINANCE S A
Siedziba firmy: Plac Solny 16, Wrocław
E-mail: kontakt@motopozyczka.pl
Telefon kontaktowy: 71 337 50 58
NIP: 8982204256
REGON: 22190609
KRS: 535456

Motopożyczka to produkt finansowy firmy mbr Finance S.A. z siedzibą Wrocławiu i działającej w skali krajowej już od ponad 20 lat. Kredyt w Motopożyczka adresowany jest głównie dla osób, które z pewnych względów nie mogą starać się o kredyt w banku, ale potrzebują więcej gotówki niż mogą im zaoferować pozostałe instytucje pozabankowe.

Jak wygląda pożyczka w Motopożyczka?

Podstawowa oferta Motopożyczka to kredyt ratalny udzielany pod zastaw samochodu. Kwota pożyczki zawiera się w zakresie od 3000 do 50 000 złotych, przy czym kwota ta nie może przekroczyć 80% wartości rynkowej zastawianego samochodu. Okres kredytowania wynosi od 6 do 60 miesięcy, niezależnie od zaciągniętej kwoty.

Pożyczkę w Motopożyczka może wziąć osoba, która:

 • jest pełnoletnia i posiada samochód, który chciałaby oddać pod zastaw
 • jest osobą fizyczną lub występuje w imieniu firmy
 • legitymuje się dwoma dowodami tożsamości ze zdjęciem
 • jest obywatelem polskim i mieszka na terenie Polski
 • ma pełną zdolność do czynności prawnych
 • posiada konto w banku, numer telefonu komórkowego oraz adres e-mailem
 • uzyska zgodę współmałżonka (jeśli takiego posiada) przy pożyczce przekraczającej 10 000 złotych
 • posiada stałe zatrudnienie, jest emerytem lub rencistą, prowadzi działalność gospodarczą
 • wiek jego pojazdu wraz z okresem kredytowania nie przekracza 20 lat

Czy Motopożyczka sprawdza BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak, Motopożyczka weryfikuje BIK, ale jak zapewnia – nie stanowi to problemu w uzyskaniu pożyczki.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Potrzebny będzie dowód osobisty, drugi dokument tożsamości ze zdjęciem oraz dowód rejestracyjny pojazdu, na którym chcemy ustanowić zabezpieczenie. Potrzebne będą także polisy OC i AC (w przypadku pożyczek od 10 000 złotych wzwyż), a także karta pojazdu.

Dodatkowo Motopożyczka poprosi swoich klientów o potwierdzenie swoich dochodów. Może to być historia rachunku bankowego za ostatnie trzy miesiące, opłacony rachunek za energię elektryczną, gaz, telefon, zeznanie podatkowe za ubiegły rok, zaświadczenie o dochodach z zakładu pracy, decyzja o przyznaniu emerytury/renty.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w Motopożyczka?

Aby wziąć pożyczkę w Motopożyczka, wystarczy podążać za następującymi wytycznymi:

 • USTALENIE WYSOKOŚCI I OKRESU POŻYCZKI. Można to ustalić na kalkulatorze pożyczkowym dostępnym na stronie główniej motopozyczka.pl. Kalkulator pokaże także, jaka będzie wysokość miesięcznej raty.
 • FORMULARZ KONTAKTOWY. Należy w nim podać wszystkie niezbędne dane osobowe i dane samochodu.
 • KONTAKT Z DORADCĄ I USTALENIE KONKRETNEJ OFERTY. Motopożyczka zweryfikuje zdolność klienta do spłaty kredytu, skontaktuje się z klientem w ciągu 24 godzin i przedstawi konkretną ofertę.
 • PODPISANIE UMOWY. Przedstawiciel Motopożyczka przedstawi klientowi wszystkie dokumenty do podpisania i pomoże w ustanowieniu zabezpieczeń.
 • WYPŁATA PIENIĘDZY. Wypłata pieniędzy następuje w ciągu 24 godzin od momentu dostarczenia do centrali Motopożyczka wszystkich podpisanych przez klienta dokumentów.
 • Pożyczkę można uzyskać także dzwoniąc do doradcy pod numer telefonu +48 71 337 50 58 lub pisząc wiadomość na adres kontakt@motopozyczka.pl.

  Czy mogę zaciągnąć pożyczkę bez gwaranta?

  Tak, ale trzeba spełnić kilka warunków. Gwarant może być potrzebny w przypadku, gdy klient pożycza co najmniej 10 000 złotych i nie posiada polisy AC. Może to być znajoma osoba, lub można skorzystać z usług firmy poręczającej, ale będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami (1,5% kwoty pożyczki miesięcznie).

  Jak szybko otrzymam pieniądze?

  Formalności zajmują dłużej niż przy zaciąganiu typowych „chwilówek”. Klient musi spotkać się z przedstawicielem Motopożyczka oraz dokonać formalności w urzędzie komunikacji aby ustanowić odpowiednie zabezpieczenia. Może to zająć kilka dni.

  Pieniądze będą wypłacane w 24 godziny po dostarczeniu przez klienta wszystkich wymaganych dokumentów. Przelew powinien wpłynąć nie później niż następnego dnia roboczego po wysłaniu – zależy to od harmonogramu sesji bankowych.

  Jakie są koszty pożyczki w Motopożyczka?

  Na koszt pożyczki składają się odsetki stałe w wysokości 10% oraz prowizja miesięczna (od 4,58% dla pożyczek na 12 miesięcy do 1,67% dla pożyczek na 60 miesięcy).

  Reprezentatywny koszt pożyczki wynosi:

 • 20 000 /36 miesięcy – 23 232,40 złotych
 • 30 000/ 60 miesięcy – 38 244,60 złotych
 • 50 000/ 60 miesięcy – 63 740,80 złotych
 • Czy mam prawo odstąpienia od umowy?

  Tak, jest to podstawowe prawo klienta chronionego Ustawą o kredycie konsumenckim. Z tego prawa można skorzystać w ciągu 14 dni od podpisania umowy bez podawania przyczyny. Całą kwotę pożyczki trzeba wtedy bezwzględnie oddać w ciągu 30 dni.

  Czy możliwa jest spłata przedterminowa?

  Oczywiście. Pożyczkobiorca ma prawo spłacić całość lub część pożyczki w każdym momencie. Nie zostanie przy tym obciążony żadnym dodatkowym kosztem.

  Czy mogę przedłużyć termin spłaty w Motopożyczka?

  Niestety, Motopożyczka nie zakłada z góry takiej możliwości.

  Co, jeśli nie spłacę pożyczki?

  Jeżeli klient nie będzie spłacał rat zgodnie z harmonogramem spłaty, Motopożyczka zacznie od wysyłania monitów telefonicznie, mailowo i listownie oraz naliczeniem odsetek karnych w wysokości 14%.

  W przypadku, w którym klient dalej nie spłaca rat, Motopożyczka może obciążyć nimi gwaranta (jeżeli taki występuje), ostatecznie zająć samochód, aby pokryć przynajmniej część kosztów pożyczki a potem skierować resztę kwoty pożyczki do windykacji lub postępowania sądowego i komorniczego. Klient w takim wypadku będzie musiał pokryć także koszty takiego postępowania.