Money Man

opinie, kontakt, informacje

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Kwota pożyczki

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

MoneyMan logo
Dokładna nazwa firmy: ID Finance Poland sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Hrubieszowska 6A, Warszawa
E-mail: kontakt@moneyman.pl
Telefon kontaktowy: 22 122 02 21
NIP: 527-275-12-37
REGON: 363055557
KRS: 0000587232

MoneyMan, należąca do firmy FinTech, to stosunkowo młoda marka na polskim rynku – po raz pierwszy zaistniała w polskiej branży w 2016 roku. Na świecie zaś funkcjonuje już w siedmiu różnych krajach. W ofercie tej firmy znajdują się przede wszystkim szybkie pożyczki chwilówki, ale też pożyczki w systemie ratalnym.

Dzięki procedurze uproszczonej do minimum, przejrzystych zasadach udzielania pożyczek, a także szerokiej ofercie chwilówek, Loan Magazine przyznał MoneyMan tytuł „Odpowiedzialny Pożyczkodawca”.

Jak wygląda pożyczka w MoneyMan?

MoneyMan oferuje aż 5 różnych typów pożyczek:

 • START. Jest to oferta skierowana do pierwszych klientów firmy. MoneyMan reklamuje się, iż jest to pożyczka bezpłatna, o ile zostanie spłacona w terminie, a dopiero po okresie spłaty będą naliczane opłaty. Bezpłatna pożyczka skierowana do nowych klientów może być wzięta na kwotę od 100 do 1500 złotych na okres nie krótszy niż 5 dni i nie dłuższy niż 61 dni.
 • SUPER START. To również oferta skierowana do nowych klientów, ale niestety nie jest już ona darmowa. W tym wypadku zwiększona została możliwa kwota pożyczki od 1550 do 2000 złotych przy takim samym okresie spłaty. MoneyMan podaje, iż dzienny koszt utrzymania pożyczki to w tym wypadku 0,91% całej kwoty.
 • MEGA. Pożyczka w wysokości od 2050 do 3000 złotych przy okresie spłaty od 1 do 3 miesięcy. Skierowana do klientów, którzy pożyczali już w MoneyMan.
 • TURBO. W wysokości od 3050 do 4000 złotych przy okresie spłaty od 1 do 4 miesięcy. Jak wyżej, skierowana tylko do stałych klientów.
 • SUPERTURBO. Pożyczka w wysokości od 4050 do 5000 złotych przy okresie spłaty od 1 do 6 miesięcy i możliwością rozłożenia na raty. Oferta również dla stałych klientów.

Pożyczkę w MoneyMan może otrzymać każdy, kto:

 • ukończył 18 lat
 • posiada pełną zdolność do czynności prawnych
 • posiada numer telefonu, adres e-mail i konto bankowe w jednym z polskich banków
 • ma obywatelstwo polskie i mieszka na terenie Polski
 • nie ma już zaciągniętej pożyczki w MoneyMan

Czy MoneyMan sprawdza BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak, jednak jak możemy przeczytać na moneyman.pl, nie zawsze osoba, która figuruje w którymś z wyżej wymienionych rejestrów spotka się z decyzją odmowną. Podkreślone jest, że każda decyzja o pożyczce wydawana jest indywidualnie i nie jest uzależniona od decyzji innych firm.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Wystarczy legitymować się ważnym dowodem osobistym wydanym przez polskie organy administracyjne. Jest on niezbędny – we wniosku trzeba koniecznie podać jego numer i serię. Trzeba się liczyć także z podaniem danych o zatrudnieniu. Tego faktu nie trzeba udokumentować, ale MoneyMan przyznaje, iż ta wiadomość może być weryfikowana.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w MoneyMan?

Wystarczy wejść na stronę internetową moneyman.pl, ustawić pożądaną przez nas kwotę i termin spłaty na dostępnych na głównej stronie suwakach, a następnie kliknąć przycisk „złóż wniosek o pożyczkę”. Kalkulator pokaże także wysokość prowizji, odsetek i wysokość rat. Stali klienci mogą zaciągnąć kolejną pożyczkę z użyciem swojego profilu na stronie.

Proces składa się z trzech etapów:

 • REJESTRACJA. Po kliknięciu przycisku „złóż wniosek o pożyczkę” pojawi się formularz rejestracyjny, w którym należy podać swój numer telefonu oraz adres e-mail. Po uzupełnieniu, pojawi się wniosek pożyczkowy, w którym trzeba będzie podać dane osobowe, adresowe oraz informacje o zatrudnieniu. Na numer telefonu komórkowego przysłany zostanie także kod weryfikacyjny, konieczny do wypełnienia wniosku.
 • WERYFIKACJA. W tym kroku należy potwierdzić swoje dane osobiste wykonując przelew o wysokości 1 grosza ze swojego osobistego konta bankowego lub też skorzystać z usługi Instantor, która umożliwia proces weryfikacji bez wysyłania przelewu.
 • WYPŁATA ŚRODKÓW. Decyzje o przyznaniu pożyczki podejmowane są zazwyczaj w ciągu kilku minut. O decyzji MoneyMan poinformuje wiadomością SMS albo e-mailem. W zależności od banku, w którym klient posiada konto, pieniądze zostaną zaksięgowanie maksymalnie następnego dnia roboczego.

Czy mogę zaciągnąć pożyczkę bez gwaranta?

Tak, MoneyMan nie potrzebuje gwaranta do żadnego typu pożyczki, nawet ratalnej.

Czy muszę zrobić przelew weryfikacyjny?

Niekoniecznie. Zawsze można wybrać tzw. „szybką weryfikację”, czyli skorzystać z zewnętrznej usługi Instantor. Aplikacja ta wymaga zalogowania się na swoje konto bankowe, podając tam login i hasło, przy czym dane te są całkowicie bezpieczne. Jest to także, oprócz dowodu osobistego, niezawodny sposób potwierdzenia tożsamości. Przelewu lub zalogowania się na konto w Instantorze należy dokonać z konta osobistego, w którym jest się jedynym właścicielem – konta wspólne, dzielone np. ze współmałżonkiem, albo konta firmowe nie przejdą procesu weryfikacji. Pieniądze zostaną wysłane na to samo konto.

Jak szybko otrzymam pieniądze?

MoneyMan rozpatruje wnioski w ciągu kilku minut w godzinach pracy. Jeśli wniosek o pożyczkę zostanie przesłany po godzinach pracy albo w dzień wolny, decyzja o przyznaniu pożyczki zostanie wydana w godzinach porannych następnego dnia roboczego.

Pieniądze powinny wpłynąć na konto w czasie od kilku minut do 24 godzin od wydania decyzji. Jest to uzależnione od tego, w jakim banku klient posiada swoje konto oraz o godziny sesji bankowych w tymże banku.

Czy mam prawo odstąpienia od umowy?

Oczywiście. Takie prawo przysługuje każdemu klientowi w ciągu 14 dni od podpisania umowy. W takim wypadku nie trzeba nawet podawać przyczyny, ale należy niezwłocznie zwrócić całą kwotę pożyczki.

Jakie są koszty pożyczki w MoneyMan?

Pierwsza pożyczka w pakiecie START na maksymalną kwotę 1500 złotych jest bezpłatna i dopiero po przekroczeniu okresu spłaty zostaną naliczone dodatkowe koszty.

W pozostałych przypadkach naliczane są prowizje i odsetki i zależą oczywiście od wysokości pożyczki i okresu spłaty.

Przykładowe koszty kształtują się tak:

*pierwsza pożyczka w kwocie 2000 złotych przy spłacie jednorazowej (w ciągu 30 dni) pociągnie za sobą 550 złotych dodatkowych kosztów, zaś przy rozłożeniu jej na dwie miesięczne raty, trzeba będzie oddać 599 złotych więcej (przy jednej racie wynoszącej 1299.99 złotych)

*pożyczka w kwocie 5000 złotych rozłożona na 6 miesięcznych rat wygeneruje koszty w wysokości 1901.55 złotych (przy jednej racie wynoszącej 1150,19 złotych)

Czy możliwa jest spłata przedterminowa w MoneyMan?

Oczywiście. Pożyczkę można spłacić wcześniej w całości lub częściowo. Wtedy oczywiście klient ma prawo domagać się zwrotów kosztów pożyczki za liczbę dni brakujących do ostatecznego terminu spłaty.

Czy mogę przedłużyć termin spłaty?

MoneyMan nie ma w swojej ofercie przedłużenia spłaty pożyczki. Jednakże, w sytuacjach wyjątkowych, warto skontaktować się z działem windykacji na windykacja@moneyman.pl lub telefonicznie +48 32 420 27 64 i uzasadnić swoją sytuację. Jest szansa, że MoneyMan zgodzi się na indywidualny system spłaty.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki?

W przypadku niespłacenia pożyczki w wyznaczonym terminie może, działając zgodnie z literą prawa, podjąć pewne kroki. Są to:

 • naliczenie odsetek w wysokości dwukrotności odsetek ustawowych za spóźnienie (to aktualnie 5,5 punktów procentowych) i kolejnych 5,5 punktów procentowych.
 • Wysyłanie monitów w formie SMS, e-mailowej, telefonicznej lub listownej. Za każdy monit doliczane są dodatkowe opłaty.
 • Wizyta w miejscu zamieszkania klienta
 • Oddanie sprawy do sądu, a potem do komornika
 • Przekazanie informacji o kliencie do BIG i BIK