Lendon Raty

opinie, kontakt, informacje

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Kwota pożyczki

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Lendon Raty logo
Ocena: 3.14
(ilość ocen: 7)
Dokładna nazwa firmy: Creamfinance Poland spółka z o. o.
Siedziba firmy: ul. Kasprzaka 2/8, Warszawa
E-mail:
Telefon kontaktowy: 22 388 64 44
NIP: 525-254-89-58
REGON: 146563260
KRS: 0000453034

Lendon Raty to serwis pożyczkowy stworzony przez znanego już pożyczkodawcę Creamfinance Poland, właściciela siostrzanej wersji serwisu LendOn. Jak sama nazwa wskazuje, jest to niejako rozwinięcie podstawowej oferty pożyczki krótkoterminowej. Tym razem, pożyczkodawca umożliwił nam pożyczenie pieniędzy w wyższej kwocie i na dłużej. Zachowuje przy tym ten sam poziom jakości usług, równie atrakcyjną ofertę i przystępne koszty. Ciekawostką jest również fakt, że do tej pory Lendon Raty funkcjonował pod marką Efino. We wrześniu 2018 roku pożyczkodawca postawił jednak na unifikację wizerunkową – z korzyścią zarówno dla nowych, jak i dla stałych klientów.

Jak wygląda pożyczka w Lendon Raty?

Lendon Raty swoim klientom oferuje pożyczkę ratalną spłacaną co miesiąc w równych ratach. Podobnie jak w przypadku pożyczki krótkoterminowej, zostało zachowane rozróżnienie ofertowe ze względu na „staż” klienta. Przez to rodzaje pożyczek w Lendon Raty dzielą się na:

 • POŻYCZKĘ DLA NOWYCH KLIENTÓW. Ci, którzy jeszcze nie zaciągali żadnej pożyczki w Lendon Raty mogą liczyć na zobowiązanie w maksymalnej kwocie 6000 złotych. Mogą ją rozłożyć na najmniej 3, a najwięcej 18 miesięcznych rat.
 • POŻYCZKĘ DLA STAŁYCH KLIENTÓW. Przy drugiej i każdej kolejnej pożyczce można uzyskać do 10 000 złotych. Wydłużeniu ulega także okres spłaty i są to 24 miesiące.

Pożyczka w Lendon Raty może zostać przyznana osobom, które:

 • mają przynajmniej 21 lat ukończone w dniu wnioskowania o pożyczkę;
 • są polskimi obywatelami;
 • mają aktualny, polski dowód osobisty;
 • ją konsumentami i pożyczają pieniądze na wydatki osobiste;
 • mieszają w Polsce i są tutaj zameldowani;
 • są wydolni finansowo – mają regularne dochody w odpowiedniej wysokości;
 • nie są wpisanie do żadnego z rejestrów dłużników;
 • zaciągają pożyczkę w Lendon Raty dopiero po tym, jak spłacili wszystkie zobowiązania wobec pożyczkodawcy;
 • mają osobiste, indywidualne konto bankowe;
 • mają telefon komórkowy i adres e-mail.

Czy Lendon Raty sprawdza BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak. Lendon Raty wraz z każdym wnioskiem sprawdzi bazy Biura Informacji Kredytowej, Krajowego Rejestru Długów oraz ERIF. Dodatkowo zostanie sprawdzona również baza Krajowego Biura Informacji Gospodarczej oraz rejestr Związku Banków Polskich. Niestety, negatywne wpisy w BIK lub rejestrach dłużników z dużym prawdopodobieństwem spowodują odmowę przyznania pożyczki.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Aby wziąć pożyczkę w Lendon Raty wystarczy posiadać tylko aktualny dowód osobisty. Nie jest wymagane przedstawianie zaświadczeń lub innych dokumentów.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w Lendon Raty?

Cała procedura pożyczkowa w Lendon Raty nie jest skomplikowana i nie odbiega od standardów znanych u innych pożyczkodawców. Opiera się na kilku etapach:

 • REJESTRACJA I WNIOSEK. W pierwszej kolejności klient Lendon Raty może ustalić pożądaną kwotę pożyczki za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie internetowej pożyczkodawcy. Umożliwia on dowolne ustawienie parametrów, wysokości miesięcznej raty oraz zapoznanie się z kosztami. Możliwe jest też bezpośrednie przejście do wniosku za pomocą przycisku „weź pożyczkę” – najpierw do formularza rejestracji konta klienta, a potem do wniosku właściwego. Formularze będą wymagać podania następujących danych: imienia i nazwiska, adresu, stanu cywilnego, rodzaju i wysokości dochodów, stażu zatrudnienia, miesięcznych wydatków stałych, liczby osób w gospodarstwie domowym. Oczywiście należy również podać numer dowodu osobistego i PESEL, a także numer telefonu oraz adres e-mail.
 • WERYFIKACJA. W Lendon Raty możliwe jest zweryfikowanie swojej tożsamości za pomocą błyskawicznej aplikacji Instantor.
 • DECYZJA. Poprawne złożenie wniosku i zweryfikowanie tożsamości gwarantuje decyzję pożyczkową w 15 minut. Pożyczkodawca zawiadamia o tym SMS-em oraz e-mailem.
 • WYPŁATA PIENIĘDZY. Wypłata pieniędzy następuje automatycznie po wydaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Uzyskanie kolejnej pożyczki jest już prostsze i mniej czasochłonne. Wystarczy tylko zalogować się do swojego profilu w serwisie pożyczkowym i podać pożądaną wysokość pożyczki oraz okres spłaty.

Czy mogę zaciągnąć pożyczkę bez gwaranta?

Nie, Lendon Raty nie ma w swojej ofercie pożyczek z poręczeniem.

Czy muszę zrobić przelew weryfikacyjny?

Nie ma takiej potrzeby. Weryfikacji w Lendon Raty dokonuje się za pomocą zewnętrznej aplikacji Instantor. Można zalogować się przez nią na swoje konto w bankowości elektronicznej, a pożyczkodawca sam pobierze niezbędne dane wnioskodawcy i sprawdzi ich zgodność z tymi podanymi we wniosku. Wszystko to zajmie nie więcej niż kilka minut. Trzeba jednak pamiętać, by w tym celu wykorzystać swoje osobiste, indywidualne konto bankowe i – co najważniejsze – takie, w którym wszystkie dane, również adresowe, pokrywały się ze stanem faktycznym.

Jak szybko otrzymam pieniądze?

Podobnie, jak u innych pożyczkodawców, w Lendon Raty formalności są sprowadzone do minimum, co sprawia, że ich dopełnienie (zarejestrowanie konta, wypełnienie wniosku i weryfikacja) nie zajmie więcej niż kilka lub kilkanaście minut.

Jako że weryfikacja przeprowadzana jest za pomocą aplikacji, pożyczkodawca może przystąpić do analizy wniosku natychmiast po jego wysłaniu, a udzielenie odpowiedzi zwykle zajmuje mu mniej więcej 15 minut. Oczywiście należy pamiętać o tym, że stanie się tak tylko wtedy, jeżeli złożymy wniosek w godzinach pracy pożyczkodawcy.

Szybkość otrzymania pieniędzy uzależniona jest również od tego, w jakim banku posiadamy swój rachunek. Najlepiej, gdyby był to jeden z banków, w których swoje konto posiada również Lendon Raty, czyli: PKO BP, Alior Bank, Pekao SA, Santander Bank, Pekao SA, Millennium Bank, Alior Bank, mBank, Getin Noble Bank. Klienci innych banków będą musieli poczekać na pieniądze odrobinę dłużej, ale nie więcej niż do następnego dnia roboczego.

Czy mogę odstąpić od umowy?

Oczywiście, jest to podstawowe prawo pożyczkobiorcy jako konsumenta. Prawo gwarantuje mu możliwość odstąpienia od umowy pożyczki w ciągu 14 dni od momentu jej zawarcia, bez podawania żadnej konkretnej przyczyny. Sposoby odstąpienia od umowy muszą zostać szczegółowo opisane w umowie pożyczkowej.

Jakie są koszty pożyczki w Lendon Raty?

Każda pożyczka w Lendon Raty jest płatna, a na całkowity koszt zobowiązania składają się odsetki w stałej wysokości 10% kwoty pożyczki w skali roku oraz prowizja za udzielenie pożyczki. Wysokość tych kosztów jest uzależniona od tego, jak wysoka jest to pożyczka i na jak długi okres została udzielona.

Koszty najlepiej zobaczyć na poniższych przykładach pożyczek o różnych parametrach:

 • 1000 zł/3 miesiące – 290 zł;
 • 2000 zł/6 miesięcy – 787 zł;
 • 3000 zł/12 miesięcy – 1796 zł;
 • 5000 zł/12 miesięcy – 2994 zł;
 • 6000 zł/18 miesięcy – 4625 zł;
 • 10 000 zł/18 miesięcy – 7709 zł (dostępne przy kolejnych pożyczkach);
 • 10 000 zł/24 miesiące – 9403 zł (dostępne przy kolejnych pożyczkach).

Czy możliwa jest spłata przedterminowa?

Możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki to prawo przysługujące każdemu pożyczkobiorcy w dowolnym momencie. Możliwa jest zarówno wcześniejsza spłata całkowita, jak i częściowa. W takim wypadku Lendon Raty powinien jeszcze raz wyliczyć koszty odsetek i prowizji i pobrać kwotę stosowną do rzeczywistego okresu spłaty (czyli niższą).

Czy mogę przedłużyć termin spłaty w Lendon Raty?

Pożyczkodawca nie zakłada bezpośrednio możliwości wydłużenia okresu spłaty. Jeśli jednak napotka się trudności ze spłatą rat, istnieje możliwość zmiany harmonogramu spłaty w taki sposób, by zmniejszyć wysokość miesięcznych opłat. W tym celu należy skontaktować się z pożyczkodawcą i przedstawić swoją sytuację finansową.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki?

Brak spłaty pożyczki w pierwszej kolejności spowoduje próby nakłonienia do spłaty długu za pomocą monitów listownych, wiadomości e-mail, czy telefonów. Za każdy dzień zwłoki zostaną także naliczone odsetki karne w wysokości 14% w skali roku. Jeśli to nie przyniesie skutku, pożyczkodawca może sprzedać dług firmie windykacyjnej (lub upoważnić ją do działania w swoim imieniu), założyć sprawę w sądzie, a po korzystnym dla siebie wyroku zwrócić się do komornika. Pożyczkobiorca zostanie obciążony kosztami takiego postępowania i, dopóki nie spłaci długu, będzie widniał w rejestrach dłużników.