Inbank

opinie, kontakt, informacje

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Kwota pożyczki

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Inbank logo
Ocena: Oceń jako pierwszy !
(ilość ocen: 0)
Dokładna nazwa firmy: AS Inbank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
Siedziba firmy: Ul. Fabryczna 5A, Warszawa
E-mail: kontakt@inbankpolska.pl
Telefon kontaktowy: 801 805 805
NIP: 1070036848
REGON: 365371021
KRS: 0000635086

Inbank to estońska firma z oddziałami w całej Europie, w tym również w Polsce – z siedzibą w Warszawie. Choć w Etonii Inbank posiada 25% udziału w sprzedaży kredytów ratalnych i 20% udziału w sprzedaży kredytów gotówkowych, to na polskim rynku jest firmą dopiero raczkującą. Swoją działalność w naszym kraju Inbank rozpoczął dopiero w 2017 roku. Oprócz kredytów ratalnych, oferuje także kredyty samochodowe i lokaty.

Jak wygląda pożyczka w Inbank?

Inbank oferuje polskim klientom szybki kredyt ratalny w kwocie od 2000 do nawet 50 000 złotych na okres spłaty od 4 do 72 miesięcy.
Podobnie wygląda kredyt na samochód – w tym wypadku klient może pożyczyć od 4000 do 50 000 złotych z analogicznym okresem spłaty.
Klientem Inbank może zostać osoba, która:

 • ukończyła 22 lata
 • ma pełną zdolność do czynności prawnych (nie mogą być ograniczone częściowym ubezwłasnowolnieniem)
 • ma obywatelstwo polskie i na stałe zamieszkuje w Polsce
 • legitymuje się ważnym dowodem osobistym
 • posiadana osobiste konto bankowe w jednym z polskich banków
 • ma aktywny telefon komórkowy i konto mailowe
 • ma zdolność kredytową
 • ma stały dochód – minimum 600 złotych netto w ostatnich 3 miesiącach

Czy Inbank sprawdza BIK, BIG, KRD i ERIF?

Tak. Inbank sprawdza Biura Informacji Kredytowej. Wpisanie na listę dłużników w jednej z tych instytucji uniemożliwia zaciągnięcie pożyczki.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Inbank zazwyczaj wymaga tylko ważnego dowodu osobistego, wydanego przez polski organ państwowy i zawierający polski numer PESEL. Jednak do wydania poprawnej oceny zdolności kredytowej, Inbank może poprosić jeszcze na etapie wnioskowania o kredyt o dokumenty potwierdzające dochód klienta (np. wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące, zaświadczenie o dochodach, skan legitymacji emeryta lub rencisty).

W przypadku kredytu na samochód, klient po zawarciu umowy musi dostarczyć kopię faktury za zakup samochodu lub umowę kupna-sprzedaży.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w Inbank?

Podobnie jak w innych firmach pożyczkowych, udzielenie pożyczki w Inbank odbywa się w kilku podstawowych krokach:

 • REJESTRACJA. Na samym początku należy wybrać kwotę pożyczki i ustalić termin spłaty na kalkulatorze pożyczkowym znajdującym się na stronie inbankpolska.pl w zakładce kredyty (dotyczy także kredytu na samochód). Następnie należy kliknąć przycisk „złóż wniosek”, a po przekierowaniu na kolejną stronę, wypełnić formularz aplikacyjny w którym trzeba podać swoje dane teleadresowe, numer i serię dowodu osobistego oraz numer PESEL. Po tym kroku, klient ustala hasło dostępu i podpisuje za pomocą wysłanego przez Inbank kodu SMS umowę o dostęp do bankowości elektronicznej
 • WNIOSEK. Po zalogowaniu się do nowo utworzonego konta, należy wypełnić wniosek o pożyczkę, zawierając w nim wszystkie dane osobowe i adresowe oraz informacje o zatrudnieniu.
 • WERYFIKACJA KONTA BANKOWEGO. W celu potwierdzenia swoich danych i numeru konta bankowego należy tradycyjnie wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 1 złotego.
 • DECYZJA i WYPŁATA PIENIĘDZY. Decyzja podejmowana jest jeszcze tego samego dnia. Po podjęciu decyzji Inbank przedstawi ofertę (może się różnić od wnioskowanej kwoty). Po zapoznaniu się z ofertą należy podpisać umowę kredytu za pomocą przesłanego kodu SMS. Po zaakceptowaniu umowy pieniądze zostaną przesłane na konto klienta.
 • W przypadku zaciągania kredytu samochodowego, pożyczkę zaciąga się w ten sam sposób, z tym, że w ciągu 30 dni należy przedstawić dowód zakupu pojazdu.

  Czy mogę zaciągnąć pożyczkę bez gwaranta?

  Tak, Inbank nie wymaga żadnej formy poręczenia w żadnym wypadku.

  Czy muszę zrobić przelew weryfikacyjny?

  Tak, jest to podstawowa forma weryfikacji tożsamości klienta. Ważne jest, by tego przelewu dokonywać za pomocą swojego indywidualnego, osobistego rachunku bankowego – konta współdzielone lub firmowe nie będą akceptowane.

  Jak szybko otrzymam pieniądze?

  Wnioski w Inbank analizowane są w szybkim tempie, jeszcze tego samego dnia, o ile nie jest to dzień wolny od pracy. Inbank zapewnia, że z reguły zajmuje to około kilkunastu minut, chyba że potrzebne będą inne czynności weryfikacyjne – Inbank może poprosić klienta o udokumentowanie swoich dochodów.

  Wypłaty pieniędzy, mimo że dokonywane są natychmiast po zaakceptowaniu umowy i podpisaniu jej za pomocą kodu SMS, zależą od liczby i godzin sesji bankowych. Jeżeli klient posiada konto w tym samym banku, co Inbank (BZ WBK), pieniądze zostaną zaksięgowane ekspresowo. W innym przypadku znajdą się na koncie nie później niż po 24h. Najczęściej docierają na konto klienta nie później niż następnego dnia roboczego.

  Czy mogę odstąpić od umowy?

  Tak. Można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia bez podawania żadnej konkretnej przyczyny. Standardowy czas na oddanie całej kwoty pożyczki wynosi 30 dni.

  Jakie są koszty pożyczki w Inbank?

  Koszty pożyczki w Inbank zawierają się w oprocentowaniu stałym (8,85% w skali roku w odniesieniu do zwykłego kredytu i 6,99% w skali roku w odniesieniu do kredytu samochodowego) oraz w prowizji w wysokości 1,5 punkt procentowego od kwoty pożyczki liczonej co miesiąc.

  Dodatkowe opłaty, które może ponieść klient, to:

  • opłata za aneks do umowy – 50 złotych
  • oplata za sporządzenie opinii i kopii dokumentów – 50 złotych
  • opłata za zmianę harmonogramu rat – pierwsza zmiana 0 złotych, każda kolejna 50 złotych

  Reprezentatywny koszt kredytu zwykłego:

  • 5000 złotych/ 12 rat – 257,80 złotych
  • 10 000 złotych/ 24 raty – 992,72 złote
  • 20 000 złotych/ 36 rat – 2968,72 złotych
  • 40 000 złotych/ 72 raty – 12 159,68 złotych
  • 50 000 złotych/ 72 raty – 15 200,32 złotych

  Czy mogę przedłużyć termin spłaty w Inbank?

  Tak. Regulamin kredytowy przewiduje wydłużenie okresu kredytowania, jednak będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami.

  Co, jeśli nie spłacę pożyczki?

  W przypadku gdy klient nie spłaca pożyczki w terminie, nie chce lub nie może otrzymać refinansowania i nie reaguje na monity, Inbank ma prawo podjąć poniższe działania:

  • obciążyć klienta odsetkami za opóźnienie (13,77% w skali roku)
  • przekazać zadłużenie do sądowego postępowania windykacyjnego. W tym wypadku klient pokrywa również wszelkie koszty podstępowania sądowego i komorniczego.
  • Dokonać odpowiedniego wpisu w bazie BIK.