Refinansowanie czy się opłaca

Daminka
2019-01-21 13:10:16
Mam aktualnie pożyczkę w Vivusie, nie jestem w stanie spłacić raty do końca miesiąca, skontaktowałam się z firmą. I zaproponowali mi refinansowanie w firmie Re credit. Dostałam ofertę na maila, raty są dość niskie, jednak są rozłożone na wiele miesięcy oraz jak sobie podliczyłam, to będę musiała spłacić prawie 40% więcej niż wzięłam pożyczki w Vivusie. Czy jest jakaś inna opcja niż ta firma? Czy jeśli do nich zadzwonię i poproszę o rozłożenie na mniejszą ilość rat to czy koszt refinansowania będzie niższy? I może ktoś brał pożyczkę w firmie recredit oraz napisze opinię o niej? Dodam, że jestem w kropce, dochodów nie mam dużych, tak wiec raczej żaden bank nie zechce mi udzielić pożyczki, nawet się w sumie o to nie pytałam. Nie mogę również liczyć na pomoc rodziny.
2019-02-05 11:40:54
Sama zdecydowałam się na refinansowanie vivusa w recredit i to była jedna z najgorszych decyzji jaka mogłam podjąć. Miałam dość niewielką pozyczkę jednak rata jednorazowo była dla mnie zbyt wysoka i w firmie nakręcili mi makaron na uszy o refinansowaniu, że niby to takie opłacalne itp.. Jednak okazało się wcale nie tak opłacalne jak pisali. Razy okazały się bardzo wysokie. Aktualne kończę już te razy spłacać ale podliczyłam sobie, że przez to wszystko zapłaciłam prawie 2 razy więcej niż pożyczyłam. Gdybym wcześniej obliczyła jaki będzie to wysoki koszt to bym się zastanowiła nad innym rozwiązaniem.
2019-02-13 13:49:50
Daminka czy nie masz możliwości wzięcia kredytu w banku? Bo czasami może być to o wiele lepsza opcja niz branie kredytu konsolidacyjnego niż kredytu refinansowującego. Banki nie mają czegoś takiego jak kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek, jednak jeśli zarabiasz oraz jeśli nie masz wpisów w bik, to masz szansę na wzięcie kredytu bankowego gotówkowego. Oprocentowanie takiego kredytu będzie na pewno o wiele niższe.
2019-02-14 07:17:14
Refinansowanie się nie opłaca.W zasadzie to każda duża firma oferuje ofertę refinansowania. Na przykład Vivus ma recredit. Jeszcze jednak nie spotkałem się z sytuacją, w której refinansowanie by sie opłacało bo zwykle spłacisz o wiele więcej niż udało Ci się pożyczyć. Tak wiec zdecydowanie nie polecam decydowania się na coś takiego. Za to sugeruję skontaktować się z jakimś doradcą kredytowym, który doradzi gdzie wziąc pożyczkę konsolidacyjną ale o niższym oprocentowaniu.
2019-03-13 06:58:34
Czy ktoś może tutaj mi wyjaśnić różnicę pomiędzy refinansowaniem a restrukturyzacja?
2019-03-29 11:11:44
Oba są sposobami na odzyskanie płynności finansowej. Znacznie się jednak pomiędzy soba różnią. Restrukturyzacja polega na zmianie warunków pożyczki jaką akurat mamy. Mianowicie na rozłożeniu jej w czasie czy na zmianie odsetek. Szczególnie duze znaczenie ma to w przypadku przedsiębiorstw gdzie duże zobowiązania są w stanie zmniejszyć płynność finansową W przypadku refinansowania mamy do czynienia z sytuacją gdzie spłacamy jedną pożyczkę inną pożyczką. Ewentualnie kilka pożyczek składamy w jedną pożyczke z jedną ratą.
2019-04-17 08:46:06
Kilka razy już refinansowałam pożyczkę w kuki, jednak nie mam kasy na to aby spłacać dalej. Ogólnie bardzo dużo za to zapłaciłam i gdybym nie refinansowała to spłaciłabym pożyczke. Czy jest sens do nich pisać aby te wpłaty wliczyli w koszt spłaty pożyczki ?
2019-04-17 14:24:24
Nie ma sensu, na pewno tego nie zrobią bo sami z siebie bardzo dobrze z tych wpłat żyją oraz z nich korzystają. Tak wiec na pewno firma nie pójdzie Ci z tym na ręke. Trzeba było myśleć o tym wcześniej.
2019-04-18 11:45:07
No dobra ale czy mogę składać reklamację? Bo nie powiedzieli mi że koszta będą takie wysokie.
2019-04-19 08:20:31
Nic Ci ta reklamacja raczej nie da, bo przecież w umowie masz opisane oprocentowanie. Zgodziłaś sie na takie.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>