Pożyczka w rodzinie

Gormi
2019-02-22 12:38:01
Cześć. Chciałbym pożyczyć mojemu bratu ciotecznemu pieniądze. Jednak dla zabezpieczenia chciałbym zrobić to wszystko legalnie i z umową. Wiem, ze brat na pewno będzie to spłacał jednak w razie trudnej sytuacji wolę mieć jakieś zabezpieczenie. Czy taką umowę koniecznie trzeba spisać przy notariuszu? Czy można jednak w jakiś sposób uniknąć opłaty notarialnej? Czy również można pożyczyć bratu pieniądze na oprocentowanie 0%, czy lepiej jest pożyczyć na procent? I czy jeśli będę pożyczał na procent to czy muszę koniecznie odprowadzać za to podatek?
2019-03-08 12:27:53
Z tego co wiem to nie można pożyczać pieniędzy na zerowy procent. Jakiś procent musi być no i będzie konieczność odprowadzenia podatku.
2019-03-19 14:03:09
Uważaj z tymi pozyczkami w rodzinie. Może Ci się wydawac że masz umowę ale jeśli ta umowa nie jest potwierdzona notarialnie to tak naprawdę niewiele znaczy oraz druga osoba może będzie chciała Cie oszukać i nie będzie chciała oddać pieniędzy. Bywały sytuacje jak nawet najlepsze relacje rodzinne się rozrywały wlaśnie z powodu kłotni o pieniądze. Mądre jest tutaj przysłowie : Mądry zwyczaj - nie pożyczaj. Sam miałem nawet taką sytuacje w rodzinie. Do tej pory dwie osoby się do siebie nie odzywają a było to prawie 10 lat temu.
2019-04-12 13:46:53
Ta osoba na pewno spłaci ale bardziej chodzi mi tutaj o to czy urząd skarbowy się nie przyczepi i czy nie będzie chciał odprowadzania podatku bo na przykład uzna to za darowiznę.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>