Fellow Finance

opinie, kontakt, informacje

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Kwota pożyczki

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Fellow Finance logo
Ocena: 3.5
(ilość ocen: 2)
Dokładna nazwa firmy: FELLOW FINANCE Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Nowogrodzkiej 44 lok.3, Warszawa
E-mail: bok@fellowfinance.pl
Telefon kontaktowy: 223975115
NIP: 7010508554
REGON: 362560885
KRS: 0000576864

Fellow Finance to nordycka firma finansowa należąca między innymi do helsińskiej Taaleri Oyi i założona w 2013 roku. Jest to firma innowacyjna, która pośredniczy pomiędzy inwestorami, a pożyczkobiorcami. Wykorzystuje do tego specjalną platformę online, dzięki której pożyczkobiorca nie musi trzymać się sztywnych reguł i może znaleźć dogodne dla siebie warunki pożyczki, a inwestor może uzyskać rozsądny zysk z oprocentowania tej pożyczki.

Jak wygląda pożyczka w Fellow Finance?

Fellow Finance, jak zapewnia, oferuje elastyczną pożyczkę na wiele celów: na większe zakupy, na spłatę innych pożyczek (pożyczka konsolidacyjna), na remont, itp. Są to tzw. pożyczki społecznościowe, czyli pożyczki udzielane przez innych, którzy chcieliby na tym zarobić. Dzięki temu można dowolnie ustalić sobie wysokość i miesięczną ratę pożyczki.

Można zaciągnąć pożyczkę na maksymalną kwotę 12 000 złotych i spłacać ją w okresie od 4 do 24 miesięcy.

O pożyczkę społecznościową w Fellow Finance może starać się każdy, kto:

• ma co najmniej 20 lat, ale nie więcej niż 75 lat
• mieszka w Polsce
• ma pełną zdolność do czynności prawnych
• ma konto bankowe w polskim banku i dostęp do bankowości elektronicznej od co najmniej 3 miesięcy
• posiada zdolność kredytową
• uwierzytelni swoją tożsamość i dochody przez system Kontomatik
• posiada polski numer telefonu i konto e-mailowe
• zarejestrował się w serwisie fellowfinance.pl

Czy Fellow Finance sprawdza BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak. Fellow Finance weryfikuje klienta w powyższych bazach, ale figurowanie w tych rejestrach nie oznacza odmowy pożyczki.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Przede wszystkim dowód osobisty, z którego trzeba będzie spisać dane (numer dokumentu i PESEL). Będzie potrzebny jeszcze wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące, ale ten zostanie pobrany automatycznie podczas logowania się swoimi danymi bankowymi do systemu Kontomatik.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w Fellow Finance?

Wbrew pozorom, wnioskowanie o pożyczkę w Fellow Finance jest łatwe i obejmuje tylko kilka kroków:

  • USTALENIE WYSOKOŚCI POŻYCZKI I WYSOKOŚCI RAT. Można tego dokonać na specjalnym kalkulatorze pożyczkowym stronie fellowfinance.pl.
  • WNIOSEK. Po kliknięciu przycisku „złóż wniosek” na kalkulatorze pożyczkowym, strona przekierowuje klienta do elektronicznego wniosku, który należy uzupełnić swoimi danymi osobowymi.
  • WERYFIKACJA. Weryfikacja tożsamości klienta, jego danych bankowych i zdolności kredytowej następuje poprzez zalogowanie się swoim loginem i hasłem do bankowości elektronicznej w systemie Kontomatik.
  • OFERTA. Klientowi zostanie przedstawiona klientowi indywidualna oferta pożyczkowa. Klient może ją przyjąć, ale może także ją odrzucić i czekać na lepsze oferty.
  • WYPŁATA PIENIĘDZY. Po zaakceptowaniu oferty przez klienta, Fellow Finance natychmiastowo przeleje pieniądze na rachunek bankowy należący do klienta.

Czy mogę zaciągnąć pożyczkę bez gwaranta?

Tak. Fellow Finance nie ma w swojej ofercie pożyczek wymagających poręczenia.

Czy muszę zrobić przelew weryfikacyjny?

Nie. Fellow Finance korzysta z zewnętrznej aplikacji Kontomatik która pobiera dane osobowe i bankowe klienta dopiero po zalogowaniu się przez niego swoim loginem i hasłem do bankowości elektronicznej, który zweryfikuje tożsamość klienta i pobierze jego historię bankową z ostatnich 3 miesięcy. W tym wypadku nie trzeba już wykonywać przelewu. Ważne jest to, by logować się za pomocą swojego osobistego i indywidualnego konta bankowego – konta ze współwłaścicielem albo firmowe nie przejdą procesu weryfikacji.

Jak szybko otrzymam pieniądze?

Wnioski w Fellow analizowane są w szybkim tempie, jeszcze tego samego dnia, o ile nie jest to dzień wolny od pracy – wtedy reguły zajmuje to około 15 minut po złożeniu wniosku.

Po tym czasie Fellow Finance umieści wniosek w systemie widocznym dla pożyczkodawców. Oferta przedstawiana przez pożyczkodawców może się pojawić w ciągu kilku minut. Można też czekać na inne oferty, a to może zająć nawet kilka dni. Im wyższa zdolność kredytowa klienta, tym szybciej będą pojawiać się atrakcyjne oferty.

Po zaakceptowaniu przez klienta oferty pożyczki, pieniądze zostaną przelane na jego konto tego samego dnia, jeśli jest to dzień roboczy, lub pierwszego roboczego dnia następującego po dniu zaakceptowania pożyczki. Zaksięgowanie pieniędzy na koncie klienta nastąpi według harmonogramu sesji bankowych i nastąpi to nie później niż następnego dnia roboczego po wysłaniu.

Czy mogę odstąpić od umowy?

Tak. Można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia bez podawania żadnej konkretnej przyczyny. Standardowy czas na oddanie całej kwoty pożyczki wynosi 30 dni. Wystarczy wypełnić formularz odstąpienia dołączony do umowy pożyczki.

Jakie są koszty pożyczki w Fellow Finance?

Koszty pożyczki w Fellow Finance składają się z:

  • stałego oprocentowania pożyczki w wysokości 10% na rok
  • opłaty wstępnej – od 170 do 850 złotych, odliczanej na wstępie od pożyczanej kwoty
  • opłaty administracyjnej/prowizji doliczanej miesięcznie do raty
  • opłaty za prowadzenie konta w Fellow Finance doliczanej do miesięcznej raty

Przykładowy koszt pożyczki dla kwoty 10 000 złotych na okres spłaty 24 miesięcy wynosi 6974 złote.

Czy możliwa jest spłata przedterminowa?

Oczywiście. Częściowa lub całkowita spłata jest możliwa w każdym, wybranym przez klienta momencie. W tym wypadku koszty pożyczki ulegają zmniejszeniu za liczbę dni dzielącą spłatę pożyczki od końcowego terminu spłaty.

Czy możliwe jest przedłużenie spłaty pożyczki w Fellow Finance?

Tak. Można przesunąć spłatę raty pożyczki o 14 dni lub też odroczyć termin spłaty raty o miesiąc. Jest to możliwe tylko w wypadku, jeśli klient spłacał wszystkie poprzednie raty bez opóźnień. Należy się liczyć z tym, że pociągnie to za sobą dodatkowe koszty, a odroczenie spłaty nastąpi dopiero po przelaniu odpowiedniej opłaty.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki?

W przypadku gdy klient nie spłaca pożyczki w terminie i nie reaguje na monity, Fellow Finance obciąży klienta odsetkami maksymalnymi za opóźnienie (14%). Może także przekazać zadłużenie do zewnętrznej firmy windykacyjnej lub do postępowania sądowego i komorniczego, zaś klient musi pokryć koszty tego postępowania, które zaspokajane będą w pierwszej kolejności. Dłużnik zostanie również wpisany do odpowiednich rejestrów gospodarczych, co może uniemożliwić mu zaciągnięcie kolejnej pożyczki w Fellow Finance i innych instytucjach pożyczkowych.