Efino

opinie, kontakt, informacje

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Kwota pożyczki

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Efino logo
Ocena: 3
(ilość ocen: 11)
Dokładna nazwa firmy: Creamfinance Poland spółka z o. o.
Siedziba firmy: ul. Kasprzaka 2/8, Warszawa
E-mail: info@efino.pl
Telefon kontaktowy: 22 388 64 44
NIP: 525-254-89-58
REGON: 146563260
KRS: 0000453034

Efino to marka stworzona przez Creamfinance Poland Sp. z o.o. należąca do pożyczkodawcy MDP Finance Sp. z o.o., która działa na polskim rynku od stosunkowo krótkiego czasu. Tak jak większość innych firm pożyczkowych, oferuje szybkie pożyczki przez Internet przy zachowaniu minimum formalności, błyskawicznej analizie wniosku i łatwości zaciągnięcia pożyczki.

Jak wygląda pożyczka w Efino?

Efino specjalizuje się w pożyczkach ratalnych w kwocie od 1000 do 10 000 złotych z możliwością rozłożenia spłaty pożyczki na okres od 3 do 24 miesięcznych rat. Pierwsza pożyczka może zostać zaciągnięta maksymalnie do wysokości 6000 złotych z okresem kredytowania nie przekraczającym 18 miesięcy.

Pożyczkę w Efino może zaciągnąć każdy, kto:

 • ma nie mniej niż 21 i nie więcej niż 70 lat
 • ma pełną zdolność do czynności prawnych
 • jest konsumentem – pożyczka nie będzie udzielona na firmę lub działalność gospodarczą
 • jest obywatelem polskim i na stałe zamieszkuje w Polsce
 • legitymuje się ważnym dowodem osobistym
 • posiada zdolność do spłaty zobowiązań i regularne źródło dochodu
 • posiada zdolność kredytową
 • nie ma już zaciągniętej pożyczki w Efino
 • ma aktywny numer telefonu i adres e-mail
 • założył konto na stronie efino.pl

Czy Efino sprawdza BIK, KRD, BIG i ERIF?

Tak. Efino każdorazowo sprawdza rejestry dłużników, aczkolwiek weryfikowane będą tylko informacje w Biurze Informacji Gospodarczej i Biurze Informacji Kredytowej.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Wystarczy dowód osobisty wydany przez polskie władze.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w Efino?

Proces ubiegania się o pożyczkę w Efino nie odbiega od standardów znanych w innych firmach pożyczkowych. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 • REJESTRACJA I WNIOSEK. Kwotę i liczbę rat można ustalić na kalkulatorze pożyczkowym na stronie głównej efino.pl. Kalkulator ten pokaże również orientacyjną wysokość jednej raty i całkowitego kosztu pożyczki. Po kliknięciu przycisku „weź pożyczkę”, strona przekierowuje do wniosku online, w którym należy podać: podstawowe dane osobowe i adresowe, stan cywilny, długość zamieszkania pod obecnym adresem, data początku zatrudnienia, aktualne miejsce zatrudnienia, telefon do pracodawcy, liczbę osób w gospodarstwie domowym, miesięczne koszty utrzymania i wydatki.
 • WERYFIKACJA. Po wypełnieniu wniosku klient zobowiązany jest dokonać weryfikacji swojej tożsamości i danych bankowych za pomocą aplikacji Instantor.
 • DECYZJA. Po weryfikacji wniosku i ocenieniu zdolności kredytowej klienta, Efino poinformuje o tym mailowo lub przez SMS.
 • WYPŁATA PIENIĘDZY. Zostanie ona wykonana na konto użyte do weryfikacji. Pożyczkę można także odebrać na poczcie.

Każda kolejna pożyczka może być zaciągnięta za pomocą swojego profilu klienta na efino.pl

Czy mogę zaciągnąć pożyczkę bez gwaranta?

Tak. Efino nie ma w swojej ofercie pożyczek wymagających poręczenia.

Czy muszę zrobić przelew weryfikacyjny?

Nie. Efino korzysta z zewnętrznej aplikacji Instantor, która pobiera dane osobowe i bankowe klienta dopiero po zalogowaniu się przez niego swoim loginem i hasłem do bankowości elektronicznej. W tym wypadku nie trzeba już wykonywać przelewu. Ważne jest to, by logować się za pomocą swojego osobistego i indywidualnego konta bankowego – konta ze współwłaścicielem albo firmowe nie przejdą procesu weryfikacji.

Jak szybko otrzymam pieniądze?

Wnioski w Efino analizowane są w szybkim tempie, jeszcze tego samego dnia, o ile nie jest to dzień wolny od pracy – wtedy z reguły zajmuje to około 15 minut, chyba że potrzebne będą inne czynności weryfikacyjne.

Wypłaty pieniędzy, mimo że dokonywane są natychmiast po zaakceptowaniu umowy, zależą od liczby i godzin sesji bankowych. Jeżeli klient posiada konto w tym samym banku, co Efino, pieniądze zostaną zaksięgowane ekspresowo. W innym przypadku znajdą się na koncie nie później niż po 24h. Najczęściej docierają na konto klienta nie później niż następnego dnia roboczego.

Czy mogę odstąpić od umowy?

Tak. Można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia bez podawania żadnej konkretnej przyczyny. Standardowy czas na oddanie całej kwoty pożyczki wynosi 30 dni. Wystarczy wypełnić formularz odstąpienia dołączony do umowy pożyczki.

Jakie są koszty pożyczki w Efino?

Na całkowity koszt pożyczki składają się stałe odsetki kapitałowe w wysokości 10% oraz prowizja zależna od kwoty pożyczki i liczby rat (27,40% – 69% kwoty bazowej).

Przykładowe koszty pożyczki:

 • 2000 zł/ 6 rat – 788 złotych
 • 3000 zł/ 12 rat – 1797 złotych
 • 5000 zł/ 12 rat – 1995 złotych
 • 6000 zł/ 18 rat – 4626 złotych
 • 10 000 zł/ 24 raty – 9404 złote

Czy możliwa jest spłata przedterminowa?

Oczywiście. Częściowa lub całkowita spłata jest możliwa w każdym, wybranym przez klienta momencie. W tym wypadku koszty pożyczki ulegają zmniejszeniu za liczbę dni dzielącą spłatę pożyczki od końcowego terminu spłaty.

Czy mogę przedłużyć termin spłaty w Efino?

Niestety, Efino nie zakłada z góry przedłużenia terminu spłaty. W razie kłopotów finansowych lub nieprzewidzianych sytuacji, które uniemożliwiają spłatę rat zgodnie z harmonogramem, Efino zaprasza do kontaktu, aby polubownie załatwić sprawę i dostosować harmonogram spłat do możliwości klienta.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki?

W przypadku gdy klient nie spłaca pożyczki w terminie i nie reaguje na monity, Efino obciąży klienta odsetkami maksymalnymi za opóźnienie (14%). Może także przekazać zadłużenie do zewnętrznej firmy windykacyjnej lub do postępowania sądowego i komorniczego, zaś klient musi pokryć koszty tego postępowania. Dłużnik zostanie również wpisany do odpowiednich rejestrów gospodarczych.