Ochrona zdrowia z pożyczkami? Pakiet medyczny dostępny pozabankowo!

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” – jak bardzo aktualne jest to stare zdanie autorstwa Jana Kochanowskiego wiemy wszyscy. Niestety, wiedza sobie, a praktyka sobie – profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób w Polsce nie znajduje się jeszcze na zadowalającym poziomie. Długi czas oczekiwania na badanie i wysokie koszty wizyt prywatnych są niestety nie do przeskoczenia.

 

Dlatego coraz więcej Polaków interesuje się prywatnymi pakietami medycznymi gwarantującymi dostęp do specjalistów i badań profilaktycznych. Szczególną uwagę na zdrowie zwracają także pozabankowe firmy pożyczkowe, które coraz częściej oprócz pożyczek oferują także dodatkowe pakiety ochrony zdrowia. I to w bardzo korzystnej cenie. Zobaczmy, co jeszcze – oprócz gotówki – można zyskać dzięki pożyczce.

Program Opieki Medycznej w Hapipożyczki

Jedną z popularniejszych (i najlepszych) ofert dotyczących prywatnych usług medycznych jest specjalnie stworzony program Hapi Pożyczki. Co ciekawe, z oferty firmy mogą skorzystać nie tylko aktywni pożyczkobiorcy, ale również osoby postronne, które nie są zainteresowane pożyczką.

 

Co oferuje pakiet medyczny w Hapipożyczki? Największą zaletą ubezpieczenia medycznego u tego pożyczkodawcy jest to, że gwarantuje nieograniczoną liczbę wizyt lekarskich w całym czasie obowiązywania ubezpieczenia. Możemy zamówić wizytę w placówce partnerskiej w dowolnym momencie i mieć pewność, że dojdzie ona do skutku w ciągu najbliższych 24 godzin. Specjaliści dostępni w ramach pakietu ochrony zdrowia to:

 • lekarz rodzinny internista;
 • kardiolog;
 • alergolog;
 • ginekolog;
 • urolog;
 • chirurg ogólny;
 • okulista.

Ubezpieczonemu przysługuje także pakiet badań diagnostycznych i laboratoryjnych, takich jak: morfologia, OB, badanie moczu, badanie poziomu potasu, sodu, CRP, kreatyniny oraz glukozy, a także badanie EKG z opisem.

 

Nie jest to może bardzo szeroki zakres, ale praktyka wskazuje na to, że właśnie te badania wykonywane są najczęściej przez pacjentów, tak samo, jak są to najbardziej oblegani specjaliści oferowani przez Hapipożyczki. Prawdopodobnie (i na szczęście!) większość ubezpieczonych nigdy nie będzie miała potrzeby, by skorzystać z innych dziedzin medycyny. Co więcej, wiąże się z tym również bardzo niski koszt ubezpieczenia. To tylko 300 złotych rocznie, jeśli pakiet medyczny zamawia pożyczkobiorca Hapipożyczki oraz 360 złotych rocznie, jeśli zamawia się samo ubezpieczenie bez pożyczki.

 

Dużym plusem jest również dostępność placówek medycznych – jest ich kilkaset w całej Polsce, nawet w mniejszych miejscowościach. Oczywiście wnioskujący o ubezpieczenie ma możliwość zapoznania się z pełną listą jeszcze przez zakupem ubezpieczenia.

Ubezpieczenie medyczne w Provident

Inaczej niż Hapipożyczki, Provident udostępnia pakiet medyczny tylko swoim klientom. Warunki, jakie muszą zostać spełnione, by móc wykupić ubezpieczenie to:

 • zaciągnięcie pożyczki ze spłatą tygodniową lub miesięczną;
 • wiek mieszczący się w zakresie 18-95 lat w dniu zawarcia umowy o pożyczkę;
 • zamieszkanie na terenie Polski;
 • złożenie deklaracji przystąpienia wraz z wszystkimi dodatkowymi oświadczeniami wymaganymi przez AXA (operator ubezpieczenia).

 

Zawartość pakietu medycznego w Provident jest trochę bardziej skomplikowana. Pełne ubezpieczenie składa się z następujących modułów:

 • WIZYTY. Ubezpieczenie obejmuje wizyty u lekarza internisty, lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty w zakresie 2 wizyt w ramach jednej dolegliwości, ale nie więcej niż 4 wizyty w całym okresie. Dodatkowo pożyczkobiorca ma też prawo do rehabilitacji (2 wizyty), fizjoterapeuty (2 wizyty), oraz zamówienia wizyty domowej pielęgniarki (również dwukrotnie).
 • TRANSPORT. Transport może nastąpić z miejsca pobytu chorego do placówki medycznej lub odwrotnie, a także z jednej placówki do drugiej. W tym wypadku także można skorzystać z tej opcji dwukrotnie.
 • ŚWIADCZENIA UBEZPIECZENIOWE. Ubezpieczenie obejmuje także pokrycie kosztów pobytu w szpitalu z powodu choroby (do 9000 złotych) lub nieszczęśliwego wydatku, wypłaty środków do 100 000 złotych w przypadku utraty zdolności do pracy i samodzielnej egzystencji lub inwalidztwa oraz wypłaty od 100 do 700 złotych za złamanie kości w wyniku wypadku.
 • DODATKOWE USŁUGI. Provident oferuje także skorzystanie z możliwości dwukrotnej refundacji leków, a także dostarczenia leków lub sprzętu medycznego do miejsca zamieszkania ubezpieczonego.

 

Pakiet medyczny w Provident obowiązuje tylko w okresie trwania umowy pożyczkowej, czyli nie dłużej niż 24 miesiące. Opłatę za ubezpieczenie dolicza się do każdej spłacanej raty i w zależności od harmonogramu, uiszcza się ją co tydzień lub co miesiąc. Również i przypadku tej firmy, koszty nie są wygórowane i wynoszą 3 złote tygodniowo lub 13 złotych miesięcznie, czyli rocznie wynosi to 156 złotych – prawie dwa razy mniej niż w przypadku Hapipożyczki.

Czy warto skorzystać z ubezpieczenia medycznego?

Z pewnością warto tę opcję przemyśleć, tym bardziej że nie są to duże koszty, a gwarantują naprawdę dogodne warunki. Nie możemy jednak wskazać, które z ubezpieczeń będzie lepsze – przedstawione oferty różnią się znacznie od siebie. Hapipożyczki zapewnia komfort regularnego korzystania z opieki medycznej i szeroko pojętej profilaktyki, zaś Provident skupia się bardziej na następstwach nieszczęśliwych wydatków, a możliwość skorzystania z wizyty w przypadku choroby jest tylko dodatkiem. Taka różnorodność może przynieść jednak korzyści, a pożyczkobiorca może z łatwością wybrać, które z nich bardziej pasuje do jego stanu zdrowia i trybu życia.