Ale gotówka

opinie, kontakt, informacje

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Kwota pożyczki

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Ale Gotówka logo
Ocena: 3.91
(ilość ocen: 11)
Dokładna nazwa firmy: Primus Finance Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Rodziny Hiszpańskich 8, Warszawa
E-mail: kontakt@alegotowka.pl
Telefon kontaktowy: 22 201 27 76
NIP: 5213717701
REGON: 363443466
KRS: 0000594858

Ale Gotówka to jedna z wielu marek pożyczkowych tworzonych przez spółkę Primus Finance
Sp. z o. o. Dzięki temu, marka ta funkcjonuje obok znanych już nazw: Halopożyczka czy Chwilówkomat. Ale Gotówka, podobnie jak inne produkty finansowe firmy Primus Finance, korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych, zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo procesu uzyskiwania pożyczki oraz profesjonalną kadrę z wieloletnim doświadczeniem w branży pożyczkowej. Dzięki temu, klient może liczyć na szybki i łatwy proces pożyczkowy.

Jak wygląda pożyczka w Ale Gotówka?

Ale Gotówka specjalizuje się w udzielaniu typowych chwilówek, czyli niezbyt wysokich pożyczek z krótkim terminem spłaty.

W przypadku Ale Gotówka, klient może liczyć na dwa typy pożyczek:

 • PIERWSZA POŻYCZKA ZA DARMO. Nowy klient może pożyczyć maksymalnie 2000 złotych, ale w zamian za to nie musi liczyć się z kosztami pożyczki. O ile odda on pieniądze w terminie, całkowity koszt pożyczki wyniesie 0 złotych. Okres spłaty dla tej pożyczki to 7, 14, 21 lub 30 dni.
 • KOLEJNA, PŁATNA POŻYCZKA. Maksymalna kwota dostępna dla powracającego klienta rośnie wraz z liczbą zaciągniętych i spłaconych pożyczek w Ale Gotówka. W związku z tym, klient może pożyczyć 2500 złotych za drugim razem, 3000 złotych – za trzecim razem, 4000 złotych – za czwartym razem oraz 5000 złotych – za piątym. Każdorazowo, klienta obowiązuje taki sam okres spłaty, jak w przypadku pierwszej pożyczki

Ale Gotówka udzieli pożyczki każdemu, kto spełni następujące warunki. Są to:

 • wiek klienta mieszczący się w zakresie 18-75 lat
 • pełna zdolność do zawierania umów (nieograniczona np. częściowym lub całkowitym ubezwłasnowolnieniem).
 • obywatelstwo polskie i stały adres zamieszkania na terenie Polski
 • ważny dowód osobisty
 • zdolność kredytowa (potwierdzona stałym dochodem w wysokości co najmniej 600 złotych netto w ciągu ostatnich 3 miesięcy)
 • wiarygodność kredytowa
 • konto bankowe (nie będące kontem w SKOK)
 • aktywny numer telefonu komórkowego i adres e-mail
 • brak niespłaconej pożyczki w Ale Gotówka

Czy Ale Gotówka sprawdza BIK, BIG, KRD i ERIF?

Tak, to podstawowa procedura weryfikacyjna w Ale Gotówka. Klientowi, którego dane znajdą się w takim rejestrze, pożyczka niestety nie zostanie udzielona.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Wystarczy jedynie polski, ważny dowód osobisty. Nie trzeba go jednak okazywać, a do procesu pożyczkowego będzie potrzebny jedynie jego numer i seria.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę w Ale Gotówka?

Proces pożyczkowy w większości firm jest właściwie zunifikowany. Dlatego również ten w Ale Gotówka zawiera się w kilku prostych krokach:

 • REJESTRACJA I WNIOSEK. Proces pożyczkowy rozpoczyna się na głównej stronie alegotowka.pl, gdzie na dostępnym kalkulatorze pożyczkowym, klient może ustalić pożądaną kwotę pożyczki i okres spłaty. Po kliknięciu przycisku „biorę pożyczkę”, należy wypełnić krótki formularz połączony z wnioskiem pożyczkowym. Należy w nim podać tylko podstawowe dane, takie jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, dane kontaktowe, wysokość zarobków i miesięcznych zobowiązań oraz numer dowodu osobistego i numer PESEL. We wniosku należy także udzielić pełnomocnictwa do podpisania umowy pożyczkowej.
 • WERYFIKACJA KONTA BANKOWEGO I DANYCH. W celu potwierdzenia swoich danych i numeru konta bankowego należy tradycyjnie wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 1 złotego lub też skorzystać z aplikacji Szybka Identyfikacja, która nie wymaga wykonania przelewu.
 • DECYZJA i WYPŁATA PIENIĘDZY. Zarówno decyzja, jak i wypłata pieniędzy dokonywana jest w ciągu kilku minut po dokonaniu weryfikacji, o czym klient zostanie poinformowany mailowo i za pomocą SMS.

Każdą kolejną pożyczkę można zaciągnąć, używając do tego swojego osobistego profilu w serwisie alegotowka.pl

Czy mogę zaciągnąć pożyczkę bez gwaranta?

Tak, Ale Gotówka nie oferuje pożyczek za poręczeniem.

Czy muszę zrobić przelew weryfikacyjny?

Niekoniecznie. Można taki przelew wykonać, ale można także skorzystać z metody Szybka Identyfikacja, której zadaniem jest pobranie danych bankowych i osobistych klienta z jego konta bankowego. Dokonuje się tego za pomocą aplikacji, do której należy zalogować się swoim loginem i hasłem do bankowości elektronicznej. Trzeba tylko pamiętać, by było to WŁASNE, indywidualne konto klienta – Ale Gotówka odrzuca konta współdzielone, firmowe, a także konta należące do SKOK-ów.

Jak szybko otrzymam pieniądze?

Wnioski w Ale Gotówka analizowane się przez automatyczny system, więc z reguły ich weryfikacja nie zajmuje więcej niż kilka minut. Jednakże, tak szybki czas przyznania pożyczki następuje tylko w ciągu dnia roboczego, zaś w innych przypadkach (dzień wolny od pracy, godziny nocne) decyzja dojdzie do klienta następnego dnia roboczego.

Dzięki temu, iż Ale Gotówka korzysta z usługi ekspresowych przelewów Blue Cash, dostępnych w prawie wszystkich bankach funkcjonujących na polskim rynku, pieniądze znajdą się na koncie klienta niemalże natychmiastowo. Jeżeli bank klienta nie obsługuje takich transferów, przelew od Ale Gotówka zostanie zaksięgowany maksymalnie następnego dnia roboczego.

Czy mogę odstąpić od umowy?

Tak. Można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia bez podawania, za pomocą formularza odstąpienia dostępnego w umowie pożyczki.

Jakie są koszty pożyczki w Ale Gotówka?

Koszty w przypadku pierwszej pożyczki do 2000 złotych wynoszą 0 złotych, o ile zostanie ona spłacona w terminie.

W przypadku każdej kolejnej pożyczki, klient musi ponieść koszty prowizji oraz oprocentowania stałego w wysokości 10% w skali roku.

Reprezentatywny koszt pożyczki:

 • 2500 złotych/14 dni – 488,18 zł
 • 2500 złotych/30 dni – 706,80 zł
 • 3000 złotych/30 dni – 848,40 zł
 • 4000 złotych/30 dni – 1131,30 zł
 • 5000 złotych/30 dni – 1413,90 zł

Czy mogę przedłużyć termin spłaty w Ale Gotówka?

Niestety, nie. Jednakże, w przypadku problemów ze spłatą, dobrze jest się skontaktować bezpośrednio z firmą pod numerem 22 201 27 76 i próbować wspólnie rozwiązać problem. Jest szansa, że Ale Gotówka zgodzi się na odłożenie spłaty lub rozłożeniu zaległości na raty.

Czy mogę spłacić pożyczkę wcześniej?

Oczywiście, w każdej chwili. W takim wypadku można ubiegać się o obniżenie kosztów prowizji i oprocentowania za niewykorzystany okres pożyczkowania.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki w Ale Gotówka?

Pożyczki warto spłacać w terminie, gdyż brak spłaty może skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami. Są to:

 • odsetki karne w wysokości 14% w skali roku
 • wpis do bazy BIK
 • postępowanie windykacyjne prowadzone przez zewnętrzną firmę
 • sprawa w sądzie, a w konsekwencji egzekucja komornicza